Haberler

Göçmenler VHS kurslarına ilgisiz

Yaklaşık iki yıl önce VHS Ahlen’in (Volkshochschule-Halk Eğitim Merkezi)  Almanca ve uyum kurslarının dışındaki kurslara da göçmenlerin ilgisini çekmek için kurulan komisyon yeniden toplandı. VHS Binasında VHS Müdürü Rudolf Blauth, VHS kurul üyesi ve belediyenin uyum ekibinden Daniela Noack ile Mehmet Tanlı`nın da hazır bulunduğu toplantıya Almanların yanısıra Türk, Filipinli, Kolombiyalı, Azerbaycanlı, Süryani kökenli göçmenler katıldı.

VHS Ahlen Müdürü Rudolf Blauth toplantıda yaptığı konuşmada “Göçmenlerin istediği Kursları düzenlememize rağmen arzulanan katılım hala az. Hatice Akyün`le okuma akşamına ve bisiklet sürme kursuna ilgi fazlaydı onun dışında ebru sanatı kursuna kimse başvurmadı. VHS tiyatro, Müzik, radyoculuk,doğru beslenme edebiyat akşamları gibi birçok faaliyete evsahipliği yapıyor. Göçmenleri de artık kurslarımızda görmek istiyoruz” dedi.

Aralarında belediye ve uyum meclisi üyelerinin de bulunduğu kuruldaki Türk üyeler de vatandaşlarımızı VHS`in internet sayfasını ziyeret etmeye veya program kitapçığına göz atmaya davet ettiler. Toplantı, göçmenlere hitap edecek daha başka kursların düzenlenmesi ve bunların medya üzerinden duyurulması için alınan ortak kararla son buldu.

Mehmet Tanlı/Ahlen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu