Haberler

Gladbeck`te 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB)'ne bağlı Gladbeck Türkiye Camii'nde görkemli bir şekilde kutlandı. 3 gün süren şenliğe, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Gladbeck Türkiye Camii Dernek Başkanı Nadir Kahraman, Gladbeck Belediye Başkanı Ulrich Roland, SPD NRW Eyalet Milletvekili Michael Hübner Gladbeck Uyum Meclisi Başkanı Bahtiyar Ünlütürk, Avrupalı Çaycumalılar Derneği (ÇAYDER ) Başkanı Muharrem Yiğit, Gladbeck Belediye Meclis Üyesi Mehmet Metin, din görevlisi Kasım Oğan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Türk ve Alman Milli Marşlarının okunmasıylan başlanan 23 Nisan kutlamasında konuşma yapan dernek başkanı Nadir Kahraman, 23 Nisanın önemine değinerek, birlik ve beraberlik içinde çocuk bayramını kutladıklarını belirtti.

Uyuma büyük katkı sağlıyor

Dernek başkanı Kahraman konuşmasında: "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu bayramı, hep birlikte kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Bu tür etkinlikler uyuma da büyük katkı sağlıyor'' dedi. Gladbeck Belediye Başkanı Ulrich Roland ise tüm çocukların 23 Nisan bayramını kutlayarak, çocukların çok şanslı olduğunu ve bu tür şenliklerin uyuma da katkı sağladığını ifade etti. Daha sonra Gladbeck Türkiye Camii İlahi grubu okuduğu şiirler ve İlahiler ile şenliğe katılanlardan büyük alkış aldı.

3 gün süren etkinlikte, Berrak Show'un Nasrettin Hoca tiplemesi çocuklardan büyük ilgi gördü. Derneğin kadın kolları tarafından hazırlanan birbirinden leziz yöresel yemekler ise etkinliğin en çok ziyaret edilen standlarının başında yer aldı. Etkinlik, (DİTİB) Gladbeck Türkiye Camii folklor ekibin gösterileri ile sona erdi.

Mustafa Tığlı/ Gladbeck

 

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu