Haberler

FSV Duisburg dümene geçti

Niederrhein Landesliga 3. grupta mücadele eden FSV Duisburg sahasında lider Spvg Schönnebeck`e karşı yaklaşık 2000 bin seyircinin önünde 1 -0 geriye düştüğü maçı genç Ahmet Talha Kılınç`ın muhteşem performansı ile kazanarak puanları eşitledi ve bitime 8 hafta kala tarihinde ilk kez Oberliga`ya bu kadar yakın oldu.

İlk yarı boyunca oyun dengede mücadele geçerken,  Spvg Schönnebeck Stephan Jasberg ile 28. dakikada öne geçti. Bu dakikada sonra baskıyı artıran ekibimiz, önce hakemin 35. Dakikada vermediği penaltının azizliği ne uğradı. Baskı sonucu Musa Çelik’in ceza sahasına gönderdiği orta ile 37. Dakikada Kevin Puhan`ın topu kendi kalesine gönderince skora denge geldi.

İkinci yarıda 20`lik Talha sazı eline aldı

Son haftalarda yükselen performansı ile sürekli kendisine yer bulan Ahmet Talha Kılınç, sağdan sürekli bindirmeleri ile rakibi yıpratırken, 70. Dakikada bu atakların sonucunda, sağdan girdiği ceza sahası çizgisi üzerinden yerden ve düzgün vuruşla rakip kaleciyi avladı ve skoru 2-1`e getirdi. Bu dakikadan sonra yakaladığı bir çok kontratak fırsatını cömertçe harcayan ekibimiz buna rağmen, sahadan galip ayrılmasını bildi ve 41 puana ulaşıp, Spvg Schönnebeck ile liderliği paylaştı. FSV Duisburg 3. sıradaki ESC Rellinghausen`da 7 puan fark atmış oldu.

Yaklaşık iki bin kişinin önünde oynanan Oberliga mücadelesi olan derbi maçta, hiç bir olayın çıkmaması ise hem sevindirdi, hem de Türk Takımları üzerinde olan kötü imajı da silmiş oldu. Ekibimiz geçen yılda Oberliga mücadelesi vermiş fakat tecrübesizliği ve ikinci yarıda düşen performansı ile fırsatı kaçırmıştı.

SPD Federal Milletvekili Mahmut Özdemir maçtaydı

Federal Milletvekili Mahmut Özdemir (SPD), Duisburg`a geldiğinde  fırsat buldukça kaçırmadığı FSV maçlarında yine tribündeki yerini aldı. Özdemir,  FSV`nun maçı 3-1 kazanacağını gazetemizle paylaşırken, skor tahminin köşesinden döndü fakat en azından kazanacağını tutturmuş oldu.

İlik nakli için de kampanya yaptılar
Fsv DKMS ile birlikte düzenledikleri ilik kampanyasında 93 kişiden tükürük örneği alarak umut bekleyenlere ışık oldular. FSV Kadın Kolları Başkanı Selma Sağır ve DKMS yetkilisi Daniele Prante düzenledikleri kampanya ile ilgili konumalarında, insanların son yıllardaki duyarlılığından duydukları memnuniyeti dile getirirlerken, kan kanserinin çok yaygın olduğunu, herkesi, nakil bekleyen insanlara umut olmaya, hastalara destek olmaya davet ettiler, ayrıca ilik naklinin çok zor ve kişiyi tehlikeye atan bir operasyon olmadığını belirttiler.

Murat Pehlivan/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu