Haberler

dm`de geceyarısı alışverişi

Almanya ve Avrupa`nın  en büyük marketler zincirinden biri olan dm- drogeriemarkt, herkesin ancak özellikle de her yaştan kadının en çok uğradığı alışveriş mekanlarından biri. Ürün yelpazesi yiyecek-içecekten kozmetik ve temizlik ürünlerine kadar oldukça çeşitli. Bulaşık deterjanı almak için gidip, oje, parfüm, kuruyemiş, vitamin takviyeleri, içecek, saç fırçası alabilir fotoğraf basabilirsiniz.

Almanya`da hemen hemen her şehirde birkaç adet bulunan dm marketlerden birisi de Duisburg Wanheimerort- Fischerstr. 106  adresinde. Bölgenin hareketli alişveriş caddelerinden biri olan Fischerstr.106 numaradaki dm bir ilki gerçekleştirdi.

Müşterilere hediyeler dağıtıldı

19 aralık cuma günü saat 19`dan sonra kapılarını kapamayan dm, bu saatten sonra gelen müşterilerini de sektle karşıladı. Christkind hediyeler dağıttı, profesyonel visajistler bayanlara makyaj yaptı. Noel dolayısıyla dağıtılan noel kurabiyeleri özellikle küçük misafirlerin çok hoşuna gitti.

Daha önce hic böyle bir uygulama yapmayan Fischerstr.106`daki dm`in bu yeniliği müşterilerin de hoşuna gitmiş olacak ki, onlar da hiç olmazsa ayda 1 defa dükkanların uzun süre açık kalmasının faydalı olacağını belirttiler.  

Fischerstr.106`da şube müdürü olan Tolga Cılga, Türk nüfusun da yoğun olduğu bölgede ihtiyaç halinde Türkçe bilgilendirme yapıldığını da belirtti. Gece geç saatlere kadar alışverişin, keyfini çıkaran müşterilerin önemli bir bölümünü elbette kadınlar oluşturuyordu.

Muhabirce/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu