Haberler

Astec Kitap Fuarı`na sayılı günler kaldı

Ruhr Bölgesinde düzenlenen ASTEC Türkçe Kitap ve Kültür Fuarı, bu yıl 15.kez kapılarını kitap ve kültürseverler için açıyor. ASTEC Kitap ve Kültür Fuarı geleneksel olarak her yıl, aralık ayının son haftası ile, yeni yılın ilk haftasını kapsayan tarihler arasında düzenleniyor. 

Bu yıl 27 aralık 2014 ile 04 ocak 2014 tarihleri arasında Almanya`nın Rheinberg şehrindeki “Niederrehein Messe” fuar alanında başlayacak olan fuara Türkiye ve Almanya`dan yazar ve sanatçıları da katılacak.

Bu yıl 49`u Türkiye`den olmak üzere 60`ın üzerinde yayınevinin katılacağı fuarda ziyaretçiler giriş ücreti ödemeyecek. Daha çok dini ve çouk yayınları ağırlıkta olmak üzere binlerce kitabın sergileneceği salonların dışında hediyelik eşya ve yiyecek stantlarının da bulunduğu salonların ziyaretçilerden yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Ahmet Turunç, fuar organizasyonuyla ilgili bilgi verdi

15.kez ziyaretçilerimizle buluşacağız

Geniş kapsamlı kitap ve kültürel etkinlikler fuarı hakkında bilgi veren fuar organizatörü Ahmet Turunç, “15. kez ziyaretçilerimle buluşacağımız içın sevinçliyiz. Avrupa`da kitap fuarlarına uzak olan insanımıza, kitabı sevdirebilmek için bu fuarları düzenliyoruz. Geçen yıl ziyaretçi sayımızın 100 bini aşmasıyla da, bunu başarabildiğimizi gördük. Bu yıl daha fazla ziyaretçilerimizin olacağına inanıyoruz. Ayrıca, Almanya`da yaşayan Türk toplumu arasında, Türkçenin de geliştirilmesine vesile olduğumuzu düşünüyoruz” diyerek, bu yıl da fuara geniş bir katılım beklediklerini ifade etti. 

Türkiye`den edebiyat dünyasının sevilen isimleri konuklar arasında

Fuara ilahiyatçı Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu`nun yanısıra, Ömer Döngeloğlu, Uğur Koşar, Hikmet Anıl Öztekin, Sibel Eraslan, Tuna Kiremitçi, Kahraman Tazeoğlu,  gibi tanınmış yazarlar ve televizyon ekranlarında tarih sohbetleriyle tanınan ve sevilen Erhan Afyoncu da katılacak. Konferansların panellerin, imza günlerinin, çocuklara yönelik etkinliklerin düzenleneceği fuara ayrıca Kurtlar Vadisi`nin oyuncularının da katılacağı bildirildi.


27 aralıkta An der Rheinberger Heide 5, 47495 Rheinberg adresinde başlayacak olan fuar programıyla ilgili geniş bilgiyi muhabirce.de sitemizde, yukarıda logumuzun sağ tarafındaki Astec Buch und Kulturmesse Banner`ına tıklayarak edinebilirsiniz.

Muhabirce/ Rheinberg

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu