Haberler

Devlet Bahçeli Almanya`da Türk Kültür Derneği binasını açtı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün Almanya`nın Mönchengladbach kentinde  Türk Kültür Derneği binasının açılışını yaptı.

Bugün (pazar) Oberhausen`daki “Bizimle Yürü Avrupa Türklüğü” adlı şöleni gerçekleştirecek olan Devlet Bahçeli önceki gün Frankfurt`a geldi.

Beraberinde, Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı Şentürk Doğruyol, Genel Sekreter Fatih Oğuz, Genel Başkan Yardımcısı Sedat Kart, Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr Edip Semih Yalçın, Emin Haluk Ayan, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Basın Danışmanı ve Antalya Milletvekili adayı Metin Özkan ile birlikte Mönchengladbach`a gelen Devlet Bahçeli, Mönchengladbach Türk Kültür Derneği`nin yeni binasının  açılışını yaptı.

Mönchengladbach Türk Kültür Derneği`nin açılışına ilgi yoğundu. Bayraklarla afişlerle süslenen dernek binasını hem dernek üyeleri, hem de Bahçeli`yi görmek isteyen vatandaşlar doldurmuştu.

Dernek behçesinden gençler tarafından çiçeklerle karşılanan Devlet Bahçeli, derneğin din görevlisi Hüseyin Yılmaz`ın yaptığı duanın ardından, Avrupa Türk Konfederasyon Başkanı Cemal Çetin, Mönchengladbach Türk Kültür Derneği Başkanı Mehmet Şahin, Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayan ile birlikte kurdeleyi kesti. Bahçeli basın mensuplarının kısa bir fotoğraf almasından sonra dernek yöneticileriyle basına kapalı olarak bir süre görüştü ve akşama doğru dernekten ayrıldı.

Yeni bina 1 yıl önce satın alındı

M.Gladbach Türk Kültür Derneği, Türk Federasyon`a bağlı olarak, 1977 yılından beri faaaliyet gösteriyor. Bir yıl önce satın aldıkları binalarını restore ettirdikten sonra kültürel faaliyetlere başlamışlar, kadınlar kolu, gençlik kollarını kurmuşlar, kalabalık misafirlerle ve muhabirlerle yakından ilgilendiler, lezzetli ev yemekleri ikramı da övgüye ve teşekküre değerdir, kendilerine basın mensupları adına teşekkür ediyorum.

Haber -yorum- Hülya Sancak/ M.Gladbach

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu