Haberler

Eğitime katkı gecesinde bir araya geldiler

Almanya`nın Gelsenkirchen kentinde faaliyet gösteren ve eğitime katkı etkinlikleriyle tanınan Türk Alman Yardım Sevenler Derneği (TAYSD)geleneksel “Egitime Katkı Gecesi”nin 11.sini Şenol Güneş Düğün Salonu`nda düzenledi.

TAYSD Başkanı Necmiye Öztürk “Türk Alman Yardım Sevenler Derneği`nde gönüllü annelerimizle hiç bir karşılık beklemeden elimizden geleni çocuklarımız için yapıyoruz, çalışmalarımızı genişlettik, arttık engelli vatandaşlarımıza da el uzatmaya çalışacağız. Bu geceden elde edeceğimiz geliri yine çocuklarımızın eğitimi için kullanacağız” diyerek davetlilere katkıda bulunanlara teşekkür etti.  

Yardım alan öğrencilerin teşekkür videoları yayınlandı

TAYSD`nin etkinliklerinde tombala ve açık artırma ile elde edilen gelir çocukların eğitimi için harcanıyor.

Davetliler arasında bulunan Türkiye Cumhuriyeti Münster  Başkonsolosu Ufuk Gezer de zaman ayırıp etkinliğe katılan maddı yardımda bulunanlara teşekkür ederek, derneği de yaptığı çalışmalardan dolayı  tebrik etti.

Konuşmalardan sonra dernek tarafından yardım edilen Zonguldaktan K.Maraş`a kadar Türkiye`nin çeşitli kentlerinde eğitim gören öğrencilerin teşekkür videoları gösterildi.

Gençay, Serçe ve Yılmaz sahne aldı

Gecenin müzikal bölümünde ilk olarak Türkiye`den gelen ve mükemmel sesi ve yorumuyla Almanya`da yaşayanlara Türk müziği ziyafeti veren Deniz Gençay sahne aldı. Ardından Erkan Serçe ve Sinan Yılmaz, birbirinden güzel şarkılarıyla davetlileri çoşturdu. Sanatçılara Kadir Şahin Orkestrası eşlik etti.

Gecede ayrıca yilalrca derneği omuzlayan etkinliklerin bel kemiği olan gönüllü annelere ve dernek yönetiminde bulunanlara, Başkonsolos Ufuk Gezer tarafından birer plaket takdim edildi

Hülya Sancak/ Gelsenkirchen

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu