Haberler

Defile geliriyle kuyu açacak

Almanya’nın Duisburg şehrinde beş senedir abiye moda sektöründe hizmet veren  Ayşe Metan Afrika'ya yardım eli uzatmak istiyor.

Ayşe Metan Duisburg'un Marxloh semtinde Bissen Moda ve Beyaz Gelincik, moda evlerinin sahibi. Metan  Afrikaya’ya yaptığı Türk Okullarını  ziyaret gezisinde bölgenin su ihtiyacını görmüş ve kendisi de bir suyu kuyusu açmaya karar vermiş.

Geçen yıl Nijer, bu yıl Pakistan

Ayşe Metan konuyla ilgili olarak  “Afrikaya yaptığımız Türk Okulları gezisi sırasında ordaki insanların suya ne kadar ihtiyaçları olduğunu gördüm. Burda insanları pek de sarsmayacak bir meblağ ile orda yüzlerce insanın su ihtiyacı karşılanabilecekti. Biz de kendi işimizle de ilgili olarak üç yıldan beri kadınlar arasında eğlence düzenliyoruz, yeni çıkan ürünleri de bir defile ile tanıtıyoruz. Geçen seneki defile ve eğence gelirleri ile Nijerde 5000 euro ile bir kuyu açmanın sevincini yaşadık. Bu yıl da 7 şubatta Duisburg Eren Düğün Salonu'nda bir eğlence ve defile yapacağız. Bu eğlenceye çevredeki bütün genç kızlar ve kadınlarımız davetlidirler. Burada bu sene moda olan ürünleri tanıtırken, eğleneceğiz de.  Geceden ve defileden gelecek gelir ile de bu sene Pakistan'da bir kuyu açacağız" diyor.

Karadeniz gezisi

Ayşe Metan, defilemizi ve gecemizi destekleyenler Pakistan'daki su kuyusuna katkı sağlamış hayır işlemiş olacaklar diyerek, yoğun katılım beklediklerini ifade etti.  Metan ayrıca Karadenizli (Ordu) olduğunu belirterek," Kadınlar arasında 4 günlük bir Karadeniz gezisi düzenlemek istiyoruz, katılmak isteyenler bize başvursun " diyerek kadınlara bir gezi müjdesi vermeyi de ihmal etmedi.

İbrahim Yüksel- Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu