Haberler

Cuma hutbesi genç öğrenciden

Moers DİTİB Kocatepe Camisi`nde hutbe ve cuma namazını kıldırma görevini caminin 15 yaşındaki talebesi Zonguldaklı Esved Karabatak üstlendi.

İlk defa hutbe okuyup cemaate Cuma namazı kıldıran Esved Karabatak: “Bugün Almanların Paskalya Bayramı. Resmi tatil olması nedeniyle camimizde yoğun bir kalabalık vardı. Ben de bu kalabalığa hutbeyi okurken çok heyacanlandım ama bana verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek istedim. Bu benim ilk hutbe okuyum olmasına rağmen çok sevinçliyim ve ardını getirmek istiyorum. Gençlere dinimizi iyi öğrenmelerini tavsiye ederim” dedi.

Öğrencilerinin eğitimine büyük özen gösteren DİTİB Kocatepe Camisi Din Görevlisi Rıdvan Göçen “Camimizdeki gençlerle ezanı güzel okuma, hutbe okuma ve müezzinlik yapabilme ile alakalı bilgilendirme yapıyorum. Bu konulara ilgi duyan, yetenekli gençleri diğer çocuklara örnek olabilmeleri için görev vermek suretiyle bir tür ödüllendiriyoruz. Zaten din görevlisi olarak onların güzel bir şekilde dinlerine vatanlarına hayırlı olmalarından başka bir düşüncemiz bulunmamaktadır. Geçen ay Düsseldorf bölgesinde yapılan `Ezanı güzel okuma yarışması`nda bölge 1. si olan öğrencimiz Cenk Atalay, Münih`te katıldığımız bölgeler arası yarışmada da Almanya 3. sü olarak emeklerimizi mutluluk olarak perçinlemiştir. Bugün de öğrencilerimizden Esved Karabatak cuma hutbesini okuyarak ve cuma namazını kıldırmak suretiyle mutluluğumuzun kat ve kat artmasına vesile oldu” dedi ve gelecek haftalarda da gençlere camide görevler verileceğini ifade etti.

Mustafa Güleç/ Moers

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu