Haberler

Cengiz Kurtoğlu özlemi Grammophon`u aştı

Cengiz Kurtoglu“Duyanlara duymayanlara, soranlara sormayanlara, ben onu seviyorum, çok seviyorum”, “Sen sözden anlamaz mısın”, “Liselim”, “Musalla Taşı”, “Yıllarım” …gibi bir dönemin romantik aşk şarkılarını mükemmel seslerinden Cengiz Kurtoğlu  Dortmund`un seçkin mekanlarından Grammophon`da sevenlerine mükemmel bir konser verdi.

Deniz GencayKonser öncesinde, Gökhan Erol sahne aldı ve sevilen şarkılarıyla davetlileri eğlendirdi. Grammophon`un sevilen sanatçısı Deniz Gençay mükemmel Grammophon orkestrasıyla Gece 00:00`da  sahne aldı ve yine birbirinden güzel şarkılarla hayranlarını büyüledi. Gençay salonu tıklım tıklım dolduran davetlilere hitaben, “Yine muhteşem bir Grammophon gecesi yaşıyoruz” diyerek teşekkür etti.

Cengiz Kurtoğlu`na sevgi çemberi

Cengiz Kurtoğlu sevenler, günler öncesinden yerlerini ayırtmışlardı, Grammophon balo salonu tıklım tıklım dolarken, kapı önündeki kuyruk sanatçıya ilginin habercisi gibiydi. Gecenin ilk saatlerinde sahne alan Cengiz Kurtoğlu dinleyenlerini ve Grammophon ekibini, selamlayıp teşekkür ettikten sonra, muhteşem şarkılarına başladı.

Kurtoğlu`nu dinlemeye gelenler arasında özellikle gençlerin varlığı dikkat çekiciydi, sanatçıyı sık sık”Cengiz Baba” tezahüratlarıyla alkışladılar. Cengiz Kurtoğlu şarkılarını söylerken masaları da dolaştı ve hayranlarıyla fotoğraf çektirdi. Bir ara gençlerin masasına giden ve onlarla sohbet eden Kurtoğlu, “Bunlar benim en küçük oğlumdan 10 yaş küçük. Sizi böyle saygılı yetiştiren ailelerinize teşekkür ediyorum, sizleri alkışlıyorum” dedi.

Liseli aşıklar gibi dans ettiler

Sanatçı, bir ara kendisini izlemek için Avusturya`dan gelen tekerlekli sandalyede oturan hayranını da sahneye aldı, birlikte fotoğraf çektirdi. Sahnede, söylediği oyun havalarına dayanamayıp piste gelen erkeklere, böyle olmaz hanımlarınızı da dansa kaldırın uyarısı yapan Kurtoğlu “liselim”i söylerken sahne çiftlerle doldu. Slow parçalarını birbiri ardına sıralayan sanatçıya çiftler dakikalarca eşlik etti.

Grammophon`da eski ve yeni parçalarından oluşan muhteşem bir konser veren Cengiz Kurtoğlu hayranlarının istek şarkılarının yanısıra oyun havaları da seslendirdi. Sahneyi dolduran kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen hayranlarından zor kurtulan sanatçı, bir ara sahnedeki yoğunluk üzerine sandalye üzerine çıkarak şarkılarını seslendirdi. Kurtoğlu sabahın erken saatlerine kadar sahnede kaldı.

Muhabirce/ Dortmund

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu