Haberler

Beşiktaş- Club Brügge 0-0


Düsseldorf`ta her yıl paskalya zamanı düzenlenen 53.Uluslararası U19 Champions Trophy futbol turnuvası başladı. Turnuvada Beşiktaş U19, Almanya`da karşılaştığı Club Brügge U19 ile 0-0 berabere kaldı. 25 dakikalık iki devre halinde oynanan karşılaşmada rakibi Club Brügge`ye kıyasla daha üstün futbol oynayan genç Beşiktaşlılar ne yazık ki topu fileyle buluşturamadı.

Çok sayıda Beşiktaş tarfatarının takip ettiği karşılaşma 0-0 sona erdi. Beşiktaş, Brügge karşısına Enes Fidayeo, Süleyman  Enes Özer, İbrahim Anıl Tekeli,  Fatih Aksoy, Siyar Kepir, Ezlem Öztürk,  Alpcan Arcı, Hüseyin Afkan, Muhammed Enes  Durmuş, Halil İbrahim Mizrap, Hamza Küçükköylü 11`yle çıktı.

Böyle uluslararası turnuvalar bizim için önemli

Halim OktaBeşiktaş U19 Takımı Teknik Direktörü Halim Okta, maç sonrası yaptığımız kısa söyleşide Brügge karşılaşmasını “Bizim turnuvadaki ilk maçımız olduğu için önemliydi. Sahada iyi oynadık, rakibe verdiğimiz pozisyonlar olsa da gol olmadı, kazanabilirdik ama olmadı. Yine de turnuvaya yenilgisiz başlamak önemli. Burası, güçlü takımların mücadele ettiği bir turnuva bizim takımımıza da uluslararası düzeyde getirisi olacağına inanıyorum. İlerde çok iyi yerlere gelebilecek oyuncularımız açışından da, turnuvayı önemsiyoruz” sözleriyle organizasyonu değerlendirdi.

Genç futbolcular turnuvaya katılabildikleri için sevinçliydiler

Brügge`ye karşı forma giyen genç futbolculardan Fatih Aksoy, “Turnuvaların ilk maçları hep zordur. Biz Brügge karşısında iyi mücadele ettik. Gelecek maçlarda galibiyetler almak, turnuvadan da iyi bir derece ile ayrılmak istiyoruz” dedi. İbrahim Anıl Tekeli ise “Brügge maçını 0-0 bitirdik, ama bizim iyi oyun çıkardığımızı düşünüyorum. Gelecek maçlarda galibiyet için oynayacağız, bu turnuvalar bizim için önemli dedi.

Karstadt Sporthaus`ta tanıtım

Karşılaşma sonrası Beşiktaş U19 oyuncuları Düssedorf`ta Karstadt Spor Malzemeleri mağazasında Rhein Bote gazetesinin düzenlediği tanıtım etkinliğine katıldı. Oyuncular, kendilerine yöneltilen Beşiktaş ve turnuva içerikli soruları yanıtladı, Düsseldorf`ta olmaktan ve turnuva katılmaktan çok memnun olduklarını belirttiler.

Akşam Borussia Dortmund`la karşılaşan Beşiktaş 2-0`lık skorla maçı kaybetti. Beşiktaşın bugün sabah Palmeiras`a karşı maçı var.

Hülya Sancak/ Düsseldorf

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu