Haberler

ÇAYDER`den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Merkezi Almanya'nın Gladbeck şehrinde yer alan, Avrupalı Çaycumalılar Derneği, Cumhuriyet'in 90. Yıldönümü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.  Bayram mesajında, birlik ve beraberliğe vurgu yapıldı.

Dernek başkanı Muharrem Yiğit mesajında  ''Değerli hemşehrilerim, Türkiye Cumhuriyeti’nin 90. yıldönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız . Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacak, Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman ve her konumda sahip çıkacaktır." dedi.

Yiğit, "Cumhuriyetimizin 90. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden de çok ehemmiyet vermekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle  büyük önder Atatürk’ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor Cumhuriyet Bayramınızı yürekten en kalbi sevgilerimle kutluyorum" diyerek mesajını sonlandırdı.

Mustafa Tığlı/ Gladbeck

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu