Haberler

Çağımızda Müslüman gençlik

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Genç Kızlar kolu “Modernizmin Gölgesinde Müslüman Gençlik” adlı bir program düzenledi.

Programa Marxloh Merkez Camisi, Ostacker Mehmet Akif Camisi, Rheinhausen Eyüp Sultan Camisi, Hochfeld Muradiye Camisi ve Haci Bayram Veli Camisi gençlik kolları katıldılar.

Ditib Eyalet Birliği Başkanı Nermin Aslan ve Necla Şen programa katılımları ile gençleri mutlu ettiler. “Gençlerin örnek çalışmalarını kutluyorum” diyen Eyalet Birliği başkanı Aslan, çalışmaların devamını diledi.  

Kuran-ı Kerim tilaveti ve açıklamasıyla başlayan program sunucu İlknur Demir ve Seher Mavi` nin sunumlarıyla devam etti. Ayasofya ilahi ekibi gençleri Hilal Uygun, Seyma Akay, İrem Turan ve Gizem Uyanık seslendirdikleri ilahi ve türkülerle programa renk kattılar.

Kadın kollarının çalışmaları devam edecek
Programa, günlük hayatta yapılan yanlışların, kötü davranışların işlendiği eğlenceli “Bu Farz Benim“, “Boş Vakit“ ve “Forum Tiyatro“ bi eğlenceli bölümlerle devam edildi.

“Müslüman bir gençlik nasıl olmalıdır?“ bölümü, seyiricilerin aktif katılımı ile renkli sahnelere şahit oldu. Programın genelini değerlendiren dernek başkanı Adnan Mavi ise “Derneğimiz bünyesinde kadın kollarımız ve genç kızlar gurubumuz çok faal bir şekilde çalışmaktadır. Toplumumuzun temel sorunlarını bu düzeyde ele alması ve sorunlarımıza çözümler sunması bizleri hak ettiğimiz konuma taşıyacaktır. Dernek olarak bu tür faaliyetlerimiz aralıksız olarak devam edecektir” dedi.

Muhabirce/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu