Haberler

Ali Onat: Ben bir rüya gördüm…

Çanakkale`den 15 yaşında ayrılıp  Almanya`nın, Kamp-Lintfort şehrine gelen Ali Onat`a, uyum ve sosyal yaşama katkılarından/çalışmalarından dolayıAlmanya Liyakat Nişanı verildi.

18 yıl uyum meclisi, spor kulübü, cami dernek başkanlığı gibi birçok sosyal alanda çalışmalar yapıp iki kültür arasında köprü oluşturan evli ve üç çocuk babası Ali Onat Federal Almanya Cumhurbaşkanlığı “Liyakat Nişanı Madalyası” na layık görüldü.

Liyakat Nişanı töreni hem Kamp-Lintfort Belediye`sinde, hem de Ditib`e bağlı Kamp-Lintfort Hacı Bayram Camisi`nde yapılırken,  törenlere Ali Onat ve Murat Pehlivan (muhabir)Türkiye Cumhuriyeti Din Hizmetleri Ataşesi Ramazan Ilıkkan, Kamp-Lintfort Valisi, Dr. Ansgar Müller, Dr. Uli Krüger, Prof. Dr. Christoph Landscheidt Rene Schneider, Markus Dördelmann Münster Bölgesi rahiplerinden  Karl , Dr. Christoph Müllmann gibi pek çok iyasetçi, din adamı, bürokrat ile cami cemaati ve Onat`ın ailesi katıldı.

Nişan, Cumhurbaşkanı Joachim Gauck adına Kamp-Lintfort Valisi, Dr. Ansgar Müller tarafından takdim edilirken, törende konuşan tüm konuşmacılar, Onat`ın çalışmaları ve üstün başarılarından övgüyle bahsettiler.

Dil, din insanları yakınlaştırır

Ali Onat yabancı ülkelerde yaşayan etnik kökeni, dini, dili ayrı olan toplumların, bu unsurları kullanarak daha da yakınlaşabileceklerini gördüğünü söyledi. Onat “Yaşadığımız ülkenin dilini iyi öğrenerek, kendimizi iyi ifade edip yakınlaşabileceğimizi, dinler arasında olan birçok ortak noktayı da iyi kullanıp, dinler arası diyalog ile ön yargılardan kurtulup, birbirimizi daha iyi anlayabileceğimizi gördüm ve buna göre hareket ettim” dedi.

Ali Onat “Ben bir rüya gördüm, Kamp-Lintfort`un renkli olduğunu, ülkemizin renkli olduğunu, dünyamızın rengârenk olduğunu gördüm. Çok teşekkürler. Ve bu renkli dünyada hepimize ebedi şans diliyorum” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

Murat Pehlivan/Kamp-Lintfort

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu