Haberler

Son Mektup 19 Mart`ta Almanya`da

 Foto: Son Mektup resmi fragman Youtube/ s.shot-1Çanakkale Zaferi`nin 100. yılı dolayısıyla 19 Mart`ta, “Son Mektup” isimli Çanakkale Savaşı`nı anlatan film gösterime girecek. Çanakkale Zaferi`nin 100. yıldönümü anısına 18 Mart`ta100 ülkede gösterime girecek olan -T.C. Kültür Bakanlığı`nın da katkılarıyla- oldukça büyük bütçeyle çekilen filmin senaristi, yapımcı ve yönetmeni Özhan Eren.

 Foto: Son Mektup resmi fragman Youtube/ s.shot-2

Çanakkale`de Alçıtepe`de kurulan film platosunda mümkün mertebe orijinal objelere sadık kalınarak çekilen filmin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

19 Mart`ta Köln Cinedom`da

T.C. Köln Başkonsolosluğu`nun himayesinde Creativis Group`un organize ettiği gala gecesi Köln Cinedom`da gerçekleştirilecek. 

2015 yapımı olan filmde Tayyareci Salih Ekrem Yüzbaşı`yı canlandıran Tansel Öngel ile Nihal Hemşire rolündeki Nesrin Cavadzade başrolleri paylaşıyorlar.

Gala gecesine filmin oyuncu ekibi, yapımcısının yanı sıra film şarkısını seslendiren sanatçı Yonca Lodi`nin de katılacağı bildirildi. Fim içın Facebook`ta bir etkinlik oluşturuldu:

https://www.facebook.com/events/782870195135394

Film 1915 Çanakkale Savaşı`nda cephedeki yaşamı  anlatıyor. Yazılan ve uzun yıllar sonra adresine ulaşan bir mektup, savaşın duygularını anlatıyor.

Aşağıdaki videoda Çanakkale film müziğini dinleyebilir ve filmden kesitler izleyebilirsiniz

[[{“fid”:”4081″,”view_mode”:”default”,”fields”:{“format”:”default”},”type”:”media”,”link_text”:null,”attributes”:{“alt”:”YONCA LODİ – SONSUZA KADAR (\”SON MEKTUP\” Film Şarkısı)”,”height”:360,”width”:480,”class”:”media-element file-default”}}]] 

Muhabirce.de

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu