Haberler

Cafer Kaya`ya Federal Almanya Liyakat Nişanı

Duisburg sporuna büyük katkılar sağlayan Rhenania Spor Kulübü Başkanı Cafer Kaya`ya Federal Almanya Liyakat Nişanı takdim edildi.

Duisburg Belediye binası toplantı salonunda gerçekleşen törene Duisburg Belediye Başkanı Manfred Osenger, Hamborn İlçe Belediye Başkanı Uwe Heider,  Kaya`nın ailesi, arkadaşları ve Rhenaina Spor Kulübü`ne maddi manevi destek olan Kaya`nın dostları katıldı.

Çok uluslu ve çok amaçlı spor kulübü
Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Manfred Osenger, Rhenaina Spor Kulübü Başkanı Kaya`nın yaptığı çalışmaları takdirle karşıladıklarını söyledi.  Kaya`nın futbol antrenörü olarak başladığı ve daha sonra başkanı olduğu kulüpte 2004 sadece futbola değil, tekvando, aerobik gibi başka spor türlerine yer verdiğini, bayan sporcuları bünyelerinde barındırdıklarını, en önemlisi de sadece Türkler değil, birçok ulustan sporcuyu bünyelerinde barındırdıklarını ifade etti. 

Belediye Başkanı Osenger,  “Kaya bunlarla yetinmedi, öğrencilere ev ödevlerinde, derslerinde yardım kursları gibi çalışmalarla spor kulübünü çok farklı ve yararlı bir kurum haline getirdi. Bu gibi çalışmalar gözden kaçırılamazdı. Bu çalışmaları da bu nişana layık görüldü. Kendisini takdir ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yaşam ve uyum felsefesi

Rhenania Spor Kulübü Başkanı Cafer Kaya ise, uyum adına kendisine örnek olarak gördüğü ailesine teşekkür edip 21 yıl önce kaybettiği babasını şükranla anarak başladığı konuşmasında “yaşam ve uyum” felsefesine büyük katkısı olan, 92 yaşındaki Judith Abel özel teşekkür etti. Törende Judith Abel gözyaşlarını tutamazken, Kaya’nın annesi Ağgül Kaya ise 21 yıl önce kaybettiği eşini anıp, “keşke bu günleri görseydi” dedi.

Kaya ayrıca “Yıllardır gecesini gündüzüne katan ve benimle omuz omuza çalışan Suat Amaç, Selahattin Yılmaz, Hüseyin Gül, Özgür Coşkun, Serpil Kaya ve Metin Köksal` a ayrıca teşekkürler ediyorum, bu ödülde onların da emekleri büyüktür” dedi.

Murat Pehlivan/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu