Haberler

Brügge- Beşiktaş yarına iyi hazırlandı

Yarın saat 19:00`da kendi sahaları Jan Breydel Stadı`nda Beşiktaş`la karşılaşacak olan Belçika`nın Brügge takımı Teknik Direktörü Michel Preud`homme bugün düzenlenen basın toplantısında Beşiktaş maçına konsantre olduklarını söyledi.

Bilic mükemmel bir teknik adam

Michel Preud`homme bugünkü basın toplantısında “Beşiktaş herkesin düşündüğünden daha güçlü bir takım” diyerek maça dikkatli hazırlandıklarını taktik geliştirdiklerini ifade etti. Irkçılığa da dikkat çeken Michel Preud`homme  takımın yarınki maça, göğsünde `ırkçılığa hayır` parolası yazan formayla çıkacaklarını belirtti.

Önümüzde Beşiktaş`ı yenmek gibi çok zor bir görev var.  Slaven Biliç gibi mükemmel bir antrenör ile güçlü bir sistem oluşturdular.  Onlar maçlarını izlemeyi sevdiğim bir takım diyen çeken Michel Preud`homme kadro hakkında da bilgi verdi.

Qulare ve Gedoz oynayabilecek

Obbi Qulare ve Felipe Gedoz iyileşti. “Qualere ve Gedoz son antrenmanlarda iyi çalıştı, oynayabilecekler. Jose Izqierdo hafif sakatlıkları var, tam iyileşmedi, onun durumunu gözetim altında tutuyoruz, haftasonu oynar mı bilemiyorum. Boğaz kıyılarına gidebilmek için iyi bir çıkış yakalamamız lazım. 1 puanla da mutlu olurum. Son günlerde geliştirdiğimiz taktik bir planımız var, ama bu demek değil ki tüm sistemimizden vazgeçiyoruz. Beşiktaş`ın zayıf ve güçlü yanlarını biliyoruz. Ona göre hazırlandık, oyunun akışına göre planımızı uygulayacağız” diyen Preud`homme önlerinde bir lig maçı olduğu için  ilk maçı İstanbulda oynamayı tercih edeceklerini de ifade etti:

“Oyuncularımın görevlerini sahada yerine getireceklerini düşünüyorum. Kendi evimizde oynamamız bir avantaj mı bilmem, ilk önce İstanbul`da olmayı isterdik arada bir kupa maçımız var, ama yarın kupayı düşünmeyip, en iyi futbolumuzu ortaya koyacağız”

Bilic: Brügge, iyi bir takım

Bugün Brügge`ye gelen Beşiktaş ekibi, yarınki maç için hazırlıklara başladı. Akşam saatlerinde kısa bir antrenman da yapan Beşiktaş iddiali. Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bügge ile zorlu bir maç oynayacaklarını takımların yüzde 50 şansları olduğnu belirtti.

Belçikadan lehlerine bir skorla dönmek istediklerini belirten Bilic “Hem yarın hem de rövanş için sabırsızlanıyorum, takımı oyuncularımla birlikte izledik. Fiziki açıdan genç enerjisi yüksek, takım ruhu olan bir ekip. Yarın rövanş öncesi kendi lehimize bir sonuç bekliyorum ama belirleyici olan İstanbul`daki rövanş maçı olacak diye düşünüyorum” dedi.

Muhabirce/ Brügge

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu