Haberler

Bir sevinç telefonu yetiyor

Almanya'nın Essen kentindeki Almanya Bartınlılar Kültür ve Dayanışma Derneği (ALBARDER ) Bartın'a, bir tır dolusu engelliler içın ihtiyaç malzemesi gönderdi.

Essen'de 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren, yardıma muhtaç insanlara yardım eli uzatan Almanya Bartınlılar Kültür ve Dayanışma Derneği'nin yöneticileri, dernek binası önünden tıra yükledikleri yüzlerce tekerlekli sandalyeyi, Bartın Engelliler Derneği'ne gönderdi.

ALBARDER Başkanı Yaşar Çil ve yönetim kurulu üyeleri, bir yıl boyunca temin ettikleri yüz tekerlekli sandalye, yedi akülü sandalye, yüz yürüme destek aracı ve engelli çocukların banyo yaparken kullandıkları sekiz adet yardımcı malzemeyi Bartın'a gönderdi.  

Başkan Yaşar Çil, "Dönem dönem yardıma muhtaç insanlara araç gereç gönderiyoruz. Yardımlarımızı sadece Bartın'la sınırlamıyoruz, bazen Türkiye'nin başka illerine de yardımlar gönderiyoruz. Bu sefer Bartın Engelliler Derneği'nden gelen talep üzerine, bu araçları gönderiyoruz. İhtiyacı olan araçlara kavuşan engelli insanlarımızın bir sevinç telefonu, bizleri mutlu ediyor ve daha azimle çalışmamızı sağlıyor" sözleriyle çalışmalarını özetledi.

Muhabirce/ Essen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu