Haberler

Binali Yıldırım: Başbakan desteğinizi bekliyor

Ak Parti milletvekilleri Almanya`da, 10 ağustosta Türkiye`de yapılacak cumhurbaşkanı seçimlerinde adayları Recep Tayyip Erdoğan`a oy istemek için yoğun bir şekilde çalışıyorlar.

Ak Parti Genel Başkan Başdanışmanı (Ulaştırma eski bakanı) Binali Yıldırım da bu çerçevede Almanya`da  Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Ruhr Bölgesi Hagen şubesinin düzenlediği iftar yemeği programına katıldı. Yıldırım burada yaptığı konuşmada ilk kez halkın, cumhurbaşkanı seçeceğini ifade ederek, vatandaşların mutlaka sandığa gitmesini istedi.

Çelik: Bazı sorunları Türk kükümeti çözebilir

Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan programda, UETD Hagen şube başkanı Ahmet Çon bir selamlama konuşması yaptı. UETD Genel Başkanı Süleyman Çelik ise, “Bizim her sorunumuzu Alman Hükümeti çözemez. Bazı sorunlarımızı da Türk hükümeti çözebilir. Bugüne kadar varolan, bedelli askerlik, mavi kart sorunu gibi.  Avrupalı Türkler ilk defa yurt dışında seçme hakkını sahip olup cumhurbaşkanına seçebilecekler. Bu bizler için sevindirici. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, cumhurbaşkanlığı için kendilerine sağlanan bu haktan faydalansınlar ve sandığa gitsinler. Gerek yurt içinde, gerekse izinde olan vatandaşlarımız bu haktan mutlaka faydalansın“ dedi.

Uyum sağlayın

Eski bakanlardan Ak Parti Genel Başkan Başdanışmanı Binali Yıldırım da “Biz sizden şunu bekliyoruz. Bulunduğunuz ülkeye entegre olacaksınız. Ekonomisine katkı sağlayacağız. Ama asla ve asla öz değerlerimizi kaybetmeyeceğiz. Benliğimizi kaybetmeyeceğiz. Bu ülkeler bizi biz olarak kabul edecek” diyerek vatandaşlara seslenirken, Ak Parti`nin 12 yıllık icraatini özetledi ve Başbakan Erdoğan için oy istedi.

Otobanlardan- Marmaray`a hizmet dökümü

Binali Yıldırım, “Bugün, Türkiye yardım alan bir ülke olmaktan çıktı. İMF yardımlarıyla yaşayan bir ülke değil. Bütün yardımlardan kurtulmuş, ihtiyaç sahiplerine yardım eden bir Türkiye var. Türkiye bugün dış yardımlarda dünya üçüncüsü. Ülkemizin 10 yılda bu durumlara gelmesinin en temel nedeni güven ve güçlü siyasi iradedir. Milletimizin duası ve desteği ile ikdidara geldik. 12 yıl boyunca da ülkemizi kalkındırmak için her alanda çok büyük reformlara imza attık. Dünya, Avrupa krize koşarken, biz dev projeleri hayata geçirdik. Örnekleri ortada. Marmaray. Bu büyük bir proje. Denizin altından en derinden geçilen projedir. Fatih Sultan Mehmet, gemileri karadan yürüttü. Onun torunları da, denizin 60 metre derinliğinden tünelleri geçirdi. Yüksek hızlı tren hattı ile mesafeleri kısalttık. Bölünmüş yolları ile Türkiye modern bir hal aldı” dedi.

Yıldırım: Başbakan Erdoğan`ın selamlarını getirdim

Yıldırım Ak Parti icraatlerini anlattıktan sonra “Şartlar ne olursa olsun, mutlaka sandığa gidin. Neyi seçeceğiz. Türkiye`nin istikrarını seçeceğiz. Yeni Türkiye`nin liderini seçeceğiz. Öyle bir Türkiye hayal ediyoruz ki, 2023 yılında dünyanın en iyi ülkeleri arasına girmiş, refahı artmış bir Türkiye hayal ediyoruz. Avrupa Birliği bizim için bir medeniyet yolculuğudur. Bir olacağız, iri olacağız ve diri olacağız. Hepinizi Başbakan Erdoğan’ın selamlarını getirdim, hayır dualarınız bekliyor ve desteklerinizi bekliyoruz” sözleriyle cumhurbaskanı adayı Recep Tayyip Erdoğan için oy istedi.

Program sonunda Hagen`daki Türk kökenli işadamlarına UETD`ye katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

Mustafa Tığlı/ Hülya Sancak- Hagen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu