Haberler

Bayburtlular Duisburg`ta buluştu

Bayburt Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Duisburg'taki Akkurt Düğün Salonu'nda düzenlenen 15.Geleneksel Bayburtlular Gecesi'ne katılım yoğundu.Gecede bir araya  Bayburtlular, okunan Bayburt türküleriyle memleket hasreti giderdi.Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat

Bayburt Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ergün Temel, açılış konuşmasında gecede emeği geçen herkese teşekkür etti. Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf Başkonsolosu Fırat Sunel ve Duisburg Uyum Meclisi Başkanı Şevket Avcı da gecede birer konuşma yaptı.

Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat konuşmasında, "Size Bayburt'un taşından, toprağından, insanından sımsıcak selamlar getirdim.Bayburt kültürünü yaşatma girişimi adına, Bayburt'un geleneklerini ve birliğini yaşatma adına böyle bir etkinliği gerçekleştiren dernek yönetimine ve onları destekleyen üyelere teşekkür ediyorum" dedi.

Ayrılıyorum ama…Türkiye  Cumhuriyeti Düsseldorf Başkonsolosu Fırat Sunel de konuşasında , görev süresinin dolmasına atfen "Benim görev süremin  tamamlanmasına artık üç hafta kaldı. Bundan dolayı da katılacağım son hemşehri gecesi burası ve size veda edeceğim. Birlikte güzel etkinlikler yaptık. Vatandaş, millet, devlet beraberliğini sağladığımıza inanıyorum. Bizler her zaman sizlerin yanında olmaya çalıştık. Sizlerinde desteğini ve sevgisini, her zaman içimizde hissettik. Ayrılıyorum, ama yüreğimin yarısını burada bırakıyorum. Hakkınızı helal edin" sözleriyle duygularını ifade etti.

Gecenin müzik bölümünde  Grup Melodi, Gonca, Gönül Doğan, Oğuz ve Mürsel Özdoğan müzikleriyle davetlileri eğlendirdi. Bayburt Kültür ve Dayanışma Derneği'nin kız folklör Grubu'nun Bayburt yöresi halk oyunları gösterisi gecenin en beğenilenleri arasındaydı. Bayburtlular, çalınan yöre türküleriyle coşarken, Davul-zurna eşliğinde çekilen halaylara Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, Duisburg Uyum Meclisi Başkanı Şevket Avcı ve dernek başkanı Ergün Temel de eşlik etti.

Halk Müziği sanatçısı Ahmet Baydaroğlu'nun seslendirdiği "Bir sandığım vardı" türküsü de davetlilerden büyük alkış aldı. Gecede ayrıca, protokol üyelerine, sponsorlara, sanatçılara ve geceye katılan basın mensuplarına teşekkür plaketi verildi.

Muhabirce/ Duisburg

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu