Haberler

Bayburt Valisi Almanya- Güneşara`yı ziyaret etti

Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, Almanya`nın Neuss şehrindeki Güneşara Kültür Derneği’nde hemşerileri ile biraraya geldi.

Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği’nin davetlisi olarak Almanya’da gelen Vali Odabaş, Köprübaşı ilçesinin eski adını taşıyan Güneşara derneğinde hemşehrileriyle biraraya geldi. Güneşara Kültür Derneği Başkanı Mustafa Aydın, Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği Başkanı Ahmet Anaç ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Vali Yusuf Odabaş’a dernek çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Sıcak bir ortamda geçekleşen ziyarette Vali Yusuf Odabaş, gösterilen misafirperverlikten dolayı hemşehrilerine ve dernek yönetimine teşekkür etti. 

Köprübaşın`dan Neuss`a
Köprübaşılılar gecesini değerlendiren Vali Odabaş, “Muazzam bir akşamda Almanya`da hemşehrilerimle birlikte oldum. Onlarla hasret giderdim” dedi. Birlikteliğin önemine vurgu yapan Odabaş; “Esasen kültürel geceler birlikteliğin, beraberliğin pekişmesine, kaynaşmaya vesile oluyor. Avrupa’nın merkezinde böyle kalabalık topluluğu bir arada gördüğüm için çok mutlu oldum,  organizede emeği geçenleri kutluyorum. Birlik ve beraberlik adına güzel işler yapan, burada da imkanlarını bizlere sunan Güneşara Derneği Bakanı Mustafa Aydın ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum. Allah birlik ve beraberliğinizi bozmasın, daim eylesin” sözleriyle birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Köprübaşı vadisinden buralara gelip bu çatı atında toplanan hemşehrilerime de derneklerine sahip olmalarına, kültürlerine, geleneklerine sahip olmalarına davet ediyorum. Gençlerin olduğu yerde umut vardır, gelecek vardır, o bakımdan gençliği de çok önemsiyonum. Düşünen, üreten, sorgulayan, değerlerine bağlı, milli ve manevi hassasiyetlerinden uzaklaşmamış bir gençliğe ihtiyacımız var. Bu anlamda gençleri de yanımıza almalıyız. Sizlerle bir arada olmaktan ve sizlerle tanışmaktan çok mutlu oldum” diyen Odabaş, dernek yönetimine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.  

Konuşmasının ardından Güneşara Kültür Derneği Başkanı Mustafa Aydın ziyaret anısına Vali Yusuf Odabaş`a plaket verdi.

Vali Yusuf Odabaş da, Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği`nin düzenlediği `Birlik, Beraberlik ve Dayanıma Gecesi`ne vermiş olduğu katkıdan ötürü Eventhalle Schwelm salonunun sahibi İsrafil Erkılıç ile desteklerini esirgemeyen Köprübaşılı işadamı İbrahim Balçok’a plaket verdi.

Muhabirce/ Neuss

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu