Haberler

Bausparkasse Mainz ödülleri sahiplerini buldu

Merkezi, Almanya'nın Mainz kentinde bulunan BKM- Bausparkasse Mainz,  1930 da kurulmuş. 800 çalışanı bulunan BKM göçmen kökenli müşterilerine kendi anadillerinde hizmet veren OFAM birimini de 25 yıl önce kurmuş. Hafta sonu OFAM çalışanları, başarılı çalışmalarından dolayı ödüllendirildi.  

OFAM (Organisation für ausländische Mitbürger- Yabancı Vatandaşlar Organizasyonu) 25 yıldır, BKM bünyesinde, Almanya genelindeki 8 Türk Bölge Müdürlülüğü ile hizmet veriyor. 100 sürekli çalışanın yanı sıra, 200'e yakın serbest temsilcisi var.

Coraface Arena (FSV Mainz 05)'da yaklaşık 400 elemanın katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde Portekiz, ispanyol ve Türklerden oluşan müşteri temsilcilerine kupalar, takdir belgeleri takdim edilirken, 10. yılını ve 25. yılını dolduran şirket elemanlarına özel ödüller verildi.

Kredi bizim işimiz

Dortmund, Bremen, Bielefeld, Bremerhaven, Herford, Braunschweig bölge müdürlüklerini yürüten Ünal Karatoprak geceyi şöyle özetledi: "25 yıldır BKM olarak, vatandaşlarımızın nasıl ev sahibi olabileceklerini, nasıl kendi paralarından tasarruf ederekten devletin vermiş olduğu teşvikleri alabileceklerini açıklamaktayız. 25 yıl boyunca vatandaşlarımıza konut piyasasında öncülük ediyoruz. Kredi konusunda da yardımcı oluyoruz ve 'Kredi Bizim İşimiz' diyoruz"

Bu konuda gayet iddialıyız diyen Karatoprak, "Bausparkasse Mainz'ın Türk Grubu OFAM (Organisation für Auslandische Mitbürger – Yabancı Vatandaşlar Organizasyonu) olarak 25 inci yılı kutluyoruz. Bunun yanısıra, 2013 yılında başarılı olan arkadaşlarımızı da ödüllendirmek istedik" dedi.

BKM yöneticilerinin de 25. yıl için söyleyecekleri vardı

BKM Yönetim Kurulu Sözcüsü Dr. Bernd Dedert "Biz bu gecede. BKM'nin bir parçası olan OFAM ile geçen yılın başarılarını kutladık, başarılı olan çalışanlarımızı ödüllendirdik. Gittikçe gelişiyoruz, büyüyoruz. Şirket çalışanlarımızın 2013 yılında elde etmiş oldukları başarılar bizi oldukça mutlu etti. 2014'te BKM ailesi olarak çok daha başarılı olacağımıza inanıyorum" şeklinde geceyle ilgili düşüncelerini ifade etti. 

BKM Mainz AG Yönetim Kurulundan Eckfried Lodzik "Bugün bizler burada senenin bir değerlendirmesini yaptık. Göçmen kökenlilere yönelik birimimiz OFAM 25 yıldır güçlü ve uzman kadrosuyla büyük başarılar elde ediyor. Onlarla böyle etkinlikler düzenlemekten mutluluk duyuyoruz. OFAM, birinci sınıf uzmanlaşmış, motivesi yüksek olan kadrosuyla çok başarılı bir satış birimi. Bausparkasse Mainz AG olarak onlarla fazlasıyla gurur duymaktayız" dedi.

OFAM Genel Müdürü Hermann Litzius "Bausparkasse Mainz, Almanya genelinde Türklere yönelik enfazla müşteri temsilcisi bulunan ve onlara kendi dillerinde hizmet veren bir kuruluş. Almanya genelinde 8 bölgede müdürlüklerimiz var, 100'ü aşkın sabit, 200'ü aşkın serbest çalışanımız var. Kadromuzu genişletmek için yeni elemanlar da alıyoruz, sektörde daha da gelişmek büyümek istiyoruz.

Dortmund ve çevresi Bölge Müdürü Ayça Alemdar: "Bizler Bausparkasse Mainz olarak müşterilerimize en iyi koşullarda kiradan kurtulup kendi dört duvarının sahibi olmaları için yardımcı oluyoruz. Bunun yanısıra, ek emeklilik konusunda da sunduğumuz hizmetler var. Hem BKM de 10. yılımı doldurmanın sevincini hem de ilk ve tek kadın yöneticisi olmanın gururunu yaşıyorum."  

Hannover Sorumlusu Bahattin Aydın: BKM'de kendi anadillerinde çalışacak kişileri meslek sahibi yapıyoruz. Yeni girişimcilerin ilk adımlarında yanında olmaktan onlara rehber olmaktan son derece mutluyuz. Hedefimiz her geçen gün büyümek. BKM'de 10. Yılımı doldurmamın sevincini yaşıyorum dedi.

Mustafa Güleç/ Mainz

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu