Haberler

Göçmen babalara medya desteği

Göçmen kökenli babaların medya çalışmaları vasıtasıyla bilinçlendirilmesine yönelik hazırlanan IVA NRW internet sitesinin açılışı Essen´de gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla yapıldı. Toplantıda ayrıca aylık periyotlarla yayınlanacak olan "Report“ adlı yayın da tanıtıldı.

Almanya'da, göçmen kökenli babaların, çocukların yetiştirilme sürecinde sorumluluk almalarına ve  bilinçlendirilmelerine yönelik  projelerin tanıtılması, yeni projelerin kazanılması için yapılan çalışmalar, Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi Vakfı´nda gerçekleştirilen basın toplantısıyla tanıtıldı. Toplantıda IVA NRW internet sitesinin açılışı yapılırken, ilk sayısı TAM Vakfı Direktörü Prof. Dr. Hacı Halil Uslucan´ın „Göçmen ailelerde baba rolü“ makalesiyle yayınlanan Report adlı yayın da tanıtıldı.

Nisan ayında oluşturulan, Kültürlerarası Baba Çalışmaları Uzmanlık Komisyonu üyeleri Ataman Yıldırım, Antonio Diaz, Evangelos Karamanlis, Christian Gollmer, Shabena Hanif , Gökhan Kabaca, Gürkan Uçan, Timur Bozkır, Michael Tunç ve Cem Şentürk´ün hazır bulunduğu toplantıda IVA NRW redaksiyon kurulu, "Başlama Zili" ne basarak çalışmaları resmi olarak başlattı.

Babalara yönelik çalışma yapanlara destek

TAM Vakfı Basın Sözcüsü Cem Şentürk, Kültürlerarası Baba Çalışmaları Eyalet Koordinatörü Christian Gollmer, BIFF Başkanı ve gazeteci Antonio Diaz´dan oluşan redaksiyon kuruluna, her ay bir uzmanlık komisyonu üyesi eşlik edecek. Redaksiyon kuruluna komisyon adına ilk dahil olan üye Ataman Yıldırım (AWO Düsseldorf), Kültürlerarası Baba Çalışmaları Uzmanlık Komisyonu çalışmalarının, el ele verildiğinde pek çok şeyin kolaylıkla başarılabileceğine güzel bir örnek olduğunu belirterek, "Kamuoyu çalışmaları alanında attığımız bu adımla önemli kazanımlar elde edeceğimize inanıyorum“ dedi. Kamuoyu çalışmalarının, babalara yönelik projeler alanında profesyonelleşme sürecini hızlandıracağına ve yeni aktörlerin kazanılmasına önemli katkıda bulunacağına inandığını belirten eyalet koordinatörü Christian Gollmer ise, babalara yönelik projeler geliştirmek isteyen kuruluşlara konsept geliştirme konusunda destek sunduklarını kaydetti.

Kültürlerarası Baba Çalışmaları Uzmanlık Komisyonu Üyeleri

Ataman Yıldırım (AWO Düsseldorf), Antonio Diaz (BIFF Dortmund), Evangelos Karamanlis (Caritasverband Düsseldorf), Christian Gollmer (Coach e.V. Köln, Landeskoordinationsstelle für Interkulturelle Väterarbeit NRW), Erol Çelik (Elternnetzwerk NRW), Shabena Hanif (Elternnetzwerk NRW), Gökhan Kabaca (Kommunales Integrationszentrum Kreis Unna), Gürkan Uçan (Kommunales Integrationszentrum Stadt Herne), Timur Bozkır (Kommunales Integrationszentrum StädteRegion Aachen), Michael Tunç (Stiftung Zentrum für Türkeistudien und Integrationsforschung), Cem Şentürk (Stiftung Zentrum für Türkeistudien und Integrationsforschung)

Muhabirce/ Essen

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu