Haberler

Batı Trakya`lılardan 25. Yıl Dönümü Şöleni

Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin 25. Yıldönümü Şöleni Dortmund Sa-De Düğün sarayında kutlandı.

Derneğin Genel Sekreteri Mehmet Hasan, Dr. Mesut Hüseyin, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve yoğun bir katılımın olduğu gecede, Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Mesut Hüseyin bir selamlama konuşması yaptı:

"Batı Trakya Türkleri arasında azalmakta olan dostluk, kardeşlik ve dayanışmanın canlandırılması ve güçlendirilmesi için almış olduğumuz soysal etkinlikleri arttırma kararı sonrası derneğimiz bu yöndeki çalışmalara başladı ve bunu devam ettireceğiz" diyen Hüseyin, katılanlara ve destek olanlara teşekkür etti.

Daha sonra AK Parti milletvekili Metin Külünk, Batı Trakyalılara yönelik bir konuşma yaptı ve salondan ayrıldı. Külünk'ün konuşmasını diğer haberde bulabilirsiniz.

Ahmet Can için yardım

Gecenin başlangıcında, beynindeki bir tümörden dolayı hastanede yatan küçük  Ahmet Can'ın hastalığı ve hastane masraflari ile ilgili bilgi veren Dernek Başkanı Dr Mesut Hüseyin, salonda bulunanlardan bağışta bulunmalarını rica etti.  

Batı Trakyalılar doyasıya eğlendi

Grup Sevenler eşliğinde, Ebru ve Alkan sahne aldı ve biribirinden güzel şarkılara davetlileri eğlendirdi. Davetliler kimi zaman romantik şarkılarla dans ederken kimi zaman da hareketli parçalarla dans etti. Gecenin özlemle beklenen sanatçısı Coşkun Sabah da sahne aldığında üç bölümden oluşan programıyla davetlileri Coşkun Sabah müziğine doyurdu; birbiri ardına dillere pelesenk olmus bestelerini davetlilerle birlikte seslendirdi.

Doğum günü olanlar için salona pastalar getirilip keislirken, sürpriz bir pasta da BKM'nin Bölge Müdürü Ünal Karatoprak'ın doğum günü için getirildi. Ünal Karatoprak'ın doğum günün yanısıra BKM'deki 25. yılı da kutlandı. Salona getirilen pasta kesilip davetlilere dağıtıldı.

Hülya Sancak/ Dortmund

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu