Haberler

Başkonsolos için veda yemeği

Gelsenkirchen merkezli Zonguldaklılar Derneği, TC. Münster Başkonsolosu Nafi Cemal Tosyalı onuruna Gladbeck'teki Van der Valk Hotel'de bir veda yemeği düzenledi.

Başkonsolos Nafi C. Tosyalı'nın Almanya'dan ayrılış tarihi henüz kesinleşmemiş olsa da, 4 yıllık görev süresi bu yıl dolan Tosyalı'nın bu yıl içinde Almanya'dan ayrılması olasılık dahilinde.

Önceden planlanan organizasyona katılım davet usulü ile oldu. Derneğin pasaport şeklinde bastırdığı davetiyeler, davetlilere giriş ücreti karşılığında verildi.

Elde edilen gelir Soma'ya aktarılacak

Giriş ücretleri ve gecede açık artırma usulü satışa sunulan Milli Takım formasından elde edilen 550 euroluk gelirin de Soma'ya  gönderileceğini belirten dernek yetkilileri, katılımdan memnundu. Geceye, işadamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ve seçkin bir davetli grubu katıldı.

Açılış konuşmasını geceyi organize eden Adem Türkoğlu ve Dernek Başkanı Mehmet Karakulak  yaptı. Karakulak "Münster Başkonsolosumuz derneklerle halkla çok içe içeydi. Birlikte çok çalışmalarımız oldu. Kendisi haftasonu, gece gündüz demeden bizim telefonlarımıza cevap vermiş, sorunları çözmemizde yardımcı olmuştur. Ondan dolayı bizde böyle bir etkinlikle kendisiyle bir araya gelmek bir veda etmek istedik" diyerek etkinliği düzenleme amaçlarını anlattı.

4 yılda 100 bin km'den fazla yol

T.C. Münster Başkonsolosu Nafi C. Tosyalı ise organizasyonu yapanlara teşekkür ederek, "Bölgemde 200 bini aşkın Türk vatandaşı var. Dört yıl boyunca onlarla birlikte olmaya, sosyal etkinliklere katılmaya, cami derneklerinden farklı sivil toplum kuruluşlarına, derneklere kadar her fırsatta vatandaşlarımızla olmaya gayret ettim. 4 yılda 100 bin km'den fazla yol katetmişim. Burası benim için büyük bir tecrübe oldu, teveccühünüze layık olabildiysem ne mutlu bana. Bunu bir veda olarak kabul etmiyorum, günümüz iletişim çağında dünyanın neresinde olursam olayım, mail adresimden, facebook üzerinden bana yazabilirsiniz, gönlüm kapım açık" sözleriyle duygularını ifade etti.

Davette, işadamı Mümin Uluç, Türk Alman Yardımsevenler Derneği Başkanı Necmiye Öztürk, İşadamı ve Barışspor Klübü Başkanı Adnan Derviş, ve bazı STK temsilcileri Başkonsolos ile ilgili duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.

Barışspor Klübü Başkanı Adnan Derviş, Başkonslosa bir futbol topu hediye etti. Başkonsolos'a ayrıca üzerinde kendi ismi yazılı olan bir Borussia Dortmund forması da hediye edildi.

Hülya Sancak/ Gladbeck

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu