Haberler

Karadeniz Oberhausen`a geliyor

Karadenizde yapılan yayla şenliklerini Avrupa'ya taşımaya karar veren dernekler üç gün boyunca; 20-21-22 haziran,  Almanya’nın Oberhausen kentinde Karadeniz havası estirecekler.

Bütün hazırlıkları tamamlayarak gün saymaya başlayan Yurtdışında Giresun Derneği, KAR – DER, Şalpazarlılar Derneği ve Dortmund Trabzonlular Derneği şenlik alanında son kontrollerini yaparak gün saymaya başladılar.

Otçuyu avrupaya taşıyacaklar

Bu yıl dört derneğin biraraya gelerek düzenleyecekleri şenlikte adeta Karadeniz rüzgarı esecek. Organize komitesi adına bir açıklama yapan Murat Bektaş "Karadeniz’de yayla denince akla ilk gelen, birlik ve beraberliktir. Trabzon'dan, Gümüşhane'den, Giresun'dan ve diğer illerden gelen vatandaşlarımız birlik ve beraberlik içersinde eğlenerek kaynaşma imkanı buluyorlar. Avrupa'ya yıllar önce göç etmiş olan bizler, bu kültürü yaşatarak gençlerimizin kendi kültürlerini öğrenmelerine katkı sağlamak istiyoruz. Bu yıl ilk kez dört dernek biraraya gelerek bu şenlikleri organize edeceğiz. Üç gün sürecek şenliklerde İsmail Cumhur, Ali Bulut, Adem Kodalak, Erdal Güvendi, Aziz Emir, Hasan Pekin, Cesi ve Avrupadaki kemeçecilerimiz sahne alacak. Türkiye’deki Otçu Geleneği'ni Avrupa'da yaşatacağız. Çocuk parkından, spor alanlarına kadar her türlü imkanın sunulduğu şenlik alanımızda konaklama ve mangal yakma imkanı sunulacaktır" dedi.

Karadeniz yayla şenliğinin facebook etkinlik sayfası

https://www.facebook.com/events/533738746747268/

Muhabirce/ Oberhausen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu