Haberler

Umut Yolu`ndan yaz eğlencesi

Kanser hastası çocuklara ve ailelerine destek amaçlı faaliyetlerde bulunan Oberhausen merkezli Umut Yolu Derneği'nin, dernek bahçesinde çocuklar ve aileleri için düzenlediği geleneksel yaz şenliğine ilgi yoğundu. Çocuklar geniş bahçede güzel havada gönüllerince oynarlarken, aileler ve diğer davetliler mangal ve açık büfede sunulan yiyeceklerle güzel havanın tadını çıkardı, dJ Eda'nın müzikleriyle oyunlar oynandı, halaylar çekildi, biraz olsun sıkıntılardan uzaklaşıldı.

 

 

 

Bu yıl açılış konuşmasını Umut Yolu Derneği yönetiminden Emine İbiş yaptı. Derneğin genel faaliyetlerini anlatan Emine İbiş, katılımcılara ve sponsorlara teşekkür etti. Her yıl, miniklerin folklor gösterisi şenliğin en beğenilen bölümlerinden biri oluyor. Bu yıl Hassel Camisi Yunus Emre Gençliği Folklor Ekibi'nin gösterisi de büyük beğeni topladı.

Ayrıca bir kız öğrencinin bir Karadeniz türküsünü, Zahir Kaynar ve Zeynep Başaran'ın "Üsküdar'a Gideriken" adlı şarkıyı hem söylemeleri hem de canladırmaları izleyenlerden büyük alkış aldı.

Organizasyona teşekkürler

Umut Yolu Derneği'nin yaz şenliğine, Oberhausen Belediye Başkanları Klaus Dieter Bross, Elisabeth Albrecht Mainz, UETD (Avrupa Türk Demokratlar Birliği) Gelsenkirchen Şube Başkanı Erol Yukarıbaş, Kapadokya Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mümin Uluç, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, iş adamları ve pek çok davetli katıldı. Oberhausen Belediye Başkanı Klaus Dieter Bross, Umut Yolu Derneğı'nin çalışmalarını takdir ettiklerini ve desteklediklerini belirterek, organizasyonu gerçekleştirenlere ve katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Türk motorculardan bağış

Umut Yolu Derneği'nin etkinliklerinde, kendilerine destek olan Türk motorcular grubu da çocuklara hem oyuncak bağışında bulundu, hem de kendi aralarında topladıkları yaklaşık 1000 Euro'luk meblağı, dernek başkanı Aynur Çelikdöven'e, Kuzey Ren Vestfalya'da az sayıdaki kadın motorculardan Aynur Keskin eliyle teslim ettiler. Ayrıca dernek bahçesine getirilen motorlara çocuklar bindirilerek fotoğraflar çekildi.

Derneğin desteğe ihtiyacı var

Umut Yolu Derneği Başkanı Aynur Çelikdöven, amaçlarının hastalık ve uzun tedavi sürecinde zorlu aşamalardan geçen çocuklara ve ailelerine ellerinden geldiğince hoş vakit geçirtebilmek olduğunu belirterek, kendilerine destek olan işadamlarına ve maddi-manevi destek olan tüm katılımcılara teşekkür etti. Derneğin bağışlara ve desteğe ihtiyacı olduğunu belirterek, her yıl yaz eğlencesini düzenledikleri büyük bahçenin bakım masraflarının olduğunu bunun için de desteğe ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Derneğe destek olan işadamlarına plaketler verildikten sonra, çocukların annelerine gül vermeleriyle etkinlik sona erdi.

Dernekle ilgili detaylı bilgi için dernek sayfası ziyaret edilebilir: http://wegderhoffnung.org/

Hülya Sancak/ Oberhausen

Fotograflar: Erkan Beytür

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu