Haberler

Barış için Kilise`de buluştular


Duisburg Mittel Sokak`taki Katolik Kilisesi`nde bir araya gelen Müslüman, Katolik, Protestan, Yahudi ve Alevi inancına mensup din görevlileri barış için dualar 

Duisburg Merkez Camisi Din Görevlisi Abdulkadir Sağırkaya, Kuran tilaveti yaparken

ettiler. Programın organizatörlüğünü ve sunuculuğunu yapan Hülya Ceylan, iki yıldır pedagog olarak çalıştığı Katolik Kilisesi`nden kendi isteği ile ayrılırken, hoş bir seda bırakmak adına böyle bir çalışma içine girdiğini ifade etti.

Hülya Ceylan “İstedimki ayrılırken Duisburg`un ihtiyacı olan böyle bir programla barış içinde ayrılıp yeni görevlere yelken açayım” sözleriyle de barış içinde birlikte yaşamaya vurgu yaptı.

Barış için daha sık biraraya gelinmeli
Katolik Kilisesinden Peter Thomas da konuşmasında, birlik ve beraberlik mesajları verirken, “Burada sizleri ağırlamaktan ve böyle bir olaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyorum” dedi. Duisburg Merkez Cami`den 2. Başkan Yüksel Aydemir ise barış adına bu tür organizelerin daha sık yapılması gerektiğini ifade etti. Duisburg Merkez Camisi yeni Din Görevlisi Abdülkadir Sağırkaya`nın Kuran-i Kerim tilaveti ise kilisede bulunan herkesi adeta kendinden geçirdi.

 

Murat Pehlivan/Duisburg

 

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu