Haberler

İşverenler platformu yeni ofis açtı

Ruhr Business Plattform e.V (RBP) yeni ofisini hizmete açtı. Platformun amaç ve çalışma yöntemlerinin anlatıldığı açılış toplantısında, Duisburg Uyum Meclisi Baskanı Erkan Üstünay, bazı meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarından, şirketlerden yönetici ve üyeler hazır bulundu.

Kısa bir süre önce Almanya Federal Meclisi Göç Mülteci ve Uyumdan Sorumlu Devlet  Bakanı Aydan Özoğuz`un elinden Uyum Madalyası alan Abdullah Altun, “Ben Hz. Muhammet (S.A.V)`in `En iyi insan, insana faydalı olandır` (hadisin Almanca tercümesi `Der beste Mensch ist der, der den Menschen am nützlichsten ist` ofiste asılı) hadisini prensip edinerek  yola çıktım.

Bizler, Almanya`da yaşayan Türkler, kendimize, çevremize, yaşadığımız ülkeye ve ülkemize faydalı işlerle katkı sağlamalıyız. Yeni iş yerleri kurmalı, işlerimizi çağın gereklerine uygun geliştirmeli ve burada topluma faydalı insanlar yetiştirmeliyiz. Birlikte hareket etmeli, eğitime katkı sağlamalıyız. Bu platformu kurma amacımız da bu” şeklinde konuştu.

Toplantı sonunda Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Bölgesi`nde faaliyet gösteren, Insitut für Interkulturelle Müzik und Bühnenkünste e.V (INIMB) adına Bircan Şimşek, Abdullah Altun ve eşine kültürel etkinliklere sağladıkları katkı ve destekten dolayı çiçek ve plaket  plaket takdim etti.

Murat Pehlivan/ Duisburg

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu