Haberler

Almanya`dan Türkiye`ye yardım eli

Gülistan Aksoy Duisburg`ta yaşayan bir yardım meleği. Çevresinin, yaptığı yardım kampanyalarıyla tanınan sevilen “Gülistan Ablası”.

Gülistan Aksoy yardım elini geçen sene de Van`daki depremzedelere uzatmış, ve bir tır dolusu yardım malzemesini bizzat kendisi Van`da depremzedelere ulaştırmıştı.

Bu yıl da Irak ve Suriye`den Türkiye`ye akan ve zor şartlarda yaşayan sığınmacılar için kolları sıvayan Gülistan Aksoy yaklaşık iki aydan beri yardım topluyor. Duyarlı vatandaşlardan gelen giyecek vb malzemeleri bizzat da paketleyen Gülistan Aksoy, son olarak da geliri sığınmacılara aktarılacak olan bir yardım konseri düzenledi.

Sanatçılar da ücret almadı


Oberhausen`da düzenlenen yardım konserine ilgi yoğun oldu. Konsere gelemeyenlerin de giriş bileti alarak destek olduğu konsere, aralarında Bilge Şimşek, Alev Coşkun, Düzgün Ersen, Çağla Yıldırım, Alkan, Ersoy Dinç ve Caner Gülsüm gibi müzisylerin de bulunduğu 20`yi aşkın sanatçı da ücret almadan sahneye çıktı.

Mümin Uluç . Gülistan AksoyDaha önce Van`a yardım ulaştırmada olduğu gibi bu sefer de transport konusunda organizasyona destek veren Kapadokya Kültür Derneği Başkanı ve Kanal Avrupa programcılarından Mümin Uluç, dil din ırk ayrımı yapmadan, birlik olmanın, zor durumda olan insanlara yardım etmenin insanlık görevi olduğunu vurgulayarak, Gülistan Aksoy`un yardımsever özelliğine dikkat çekti ve kendisine teşekkür etti.

Bir tır dolusu giysi ve yardım malzemesi toplandı

Gülistan Aksoy, toplanan yardımları geçen sene Van depremzedeleri için eşiyle birlikte kendisi giderek bizzat yardıma ihtiyacı olanlara dağıtmıştı. Bu sene de iki gönüllü bayanla birlikte kendisinin bir tır dolusu yardımı Urfa Viranşehir`e götüreceğini belirten Aksoy, konsere gelerek destek olanlara gerek para gerekse giysi yardımında bulunanlara, her anlamda kendisine yardımcı olan destek olanlara teşekkür etti.

Muhabirce/ Oberhausen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu