Haberler

Babalar komisyonu

Kuzey Ren Vestfalya Göçmen Kökenli Babalar Çalışma Grubu profesyonelleştirildi- Oluşturulan uzmanlık komisyonu, kültürlerarası baba eğitimi çalışmalarının standardize edilmesi ve mevcut yerel, bölgesel ve eyalet düzeyindeki bağlantıların güçlendirilmesi yönünde çalışmalar gerçekleştirecek.

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti kültürlerarası baba çalışmalarının sunduğu potansiyeli tanıma ve destekleme konusundaki öncü rolünü, "Kültürlerarası Baba Eğitimi Uzmanlık Komisyonu"nun kuruluşuyla sürdürdü. Beş yıla yakın süredir çalışmalarını sürdüren Göçmen Kökenli Babalar Çalışma Grubu'nun Bergkamen'de gerçekleştirdiği toplantıda, çalışma grubunun uzmanlık komisyonuna dönüştürülmesi kararı alındı.

Oluşturulan uzmanlık komisyonu, yalnızca göçmen kökenli babalara yönelik çalışmalar gerçekleştirmekle kalmayarak, babalara yönelik genel çalışmaların kültürlerarası çerçevede sürdürülmesine öncülük edecek.

Tecrübe paylaşımı

Yerel düzeyde uygulayıcıların bulunması, kültürlerarası baba çalışmalarının standartlarının oluşturulması, düzenli basın ve halkla ilişkiler çalışmalarıyla bilgi ve tecrübe değişimi için online veri tabanlarının oluşturulması uzmanlık komisyonunun çalışma programında ilk sıralarda yer alan görevler. AWO Düsseldorf, BIFF Dortmund, CaritasDüsseldorf, Coach e.V. Köln, Unna Çevresi Yerel Uyum Merkezi (KIZ), KIZ Aachen Bölgesi ve RAA Herne´nin üye olarak yer aldıkları komisyonda, Coach e.V. Kültürlerarası Baba Eğitimi Çalışmaları Eyalet Koordinasyon Birimi ile KRV Veliler Ağı idari birim olarak ve Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi (TAM) Vakfı bilimsel refakatçi rolleriyle yer alıyorlar. Komisyon çalışmalarının altyapısı için gerekli kaynakları eyalet Çalışma, Uyum ve Sosyal İşler Bakanlığı (MAIS NRW) sunuyor ve komisyonun profesyonelleşme sürecine eşlik ediyor.

 Muhabirce/ ESSEN

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu