Haberler

TİAD sorumluluğunun farkında

Duisburg'ta faaliyet gösteren Duisburg ve Çevresi Türk İşadamları Derneği- TİAD'ın   geleneksel iftarında, Duisburg Anakent Belediye Başkanı Sören Link,  Uyum Meclisi Başkanı Şevket Avcı, sivil ve siyasi toplum kuruluşları temsilcileri ve Almanyalı Türkler bir araya geldi..

 Almanya'nın en büyük camilerinden biri olan Duisburg Merkez Camisi'nde verilen iftarı bir selamlama konuşması ile açan TİAD Başkanı Ali Aydın  "TİAD olarak çalışmalarımız, sosyal faaliyetlerimiz sürüyor. Geçtiğimiz günlerde semtimizdeki Max-Planck Lisesi'ndeki başarılı öğrencilerimize ödül verdik. Yaptığımız lobi çalışmaları ile Anavatan ile bir köprü vazifesi  görüyoruz. Buradaki vatandaşlarımıza ve yaşadığımız topluma karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz. İftarımıza katılan misafirlerimize ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Duisburg için birlikte çalışmalıyız

Anakent Belediye Başkanı Sören Link ise "Ramazan ayının insanlar üzerindeki manevi etkisi çok yüksek. Bu güzel iftar daveti için size çok teşekkür ediyorum. Daha iyi bir Duisburg için hep birlikte çalışmalıyız. TİAD çalışmalarıyla köprü vazifesi kurarak bizlere de yardımcı oluyor. Çalışmalarından dolayı kendilerini kutluyorum" diyerek dernek yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür etti.  

İftar yemeğinde, derneğin en eski ve kurucu üyelerinden Erol Yıldız’a da bir teşekkür plaketi verildi. İftar çay sohbeti ile sona erdi.

İbrahim Yüksel/ DUISBURG

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu