Haberler

Ayırımcılık uyum meclisine iletildi

Duisburg Uyum Meclisi Başkan Yardımcısı Burhanettin Gülderen, ayrımcılığın kamu çalışanları tarafından yapılmasının affedilir gibi olmadığını ifade ederek,  siyasiler kadar vatandaşlarımızda bu haksızlıklar karşısında susmamalı dedi ve kendisine iletilen bir olayı uyum meclisine taşıdı.

Duisburg Uyum Meclisi Başkan Yardımcısı Burhanettin Gülderen olayı şöyle aktardı: "Aracını kaydettirmek için trafik dairesine giden bir vatandaşımız kendisini farketmeyen iki memurun Türkleri rencide eden konuşmalarına tanık oluyor. Vatandaşımız, bunun doğru olmadığını özellikle kamuda çalışanlar daha dikkatli olması gerektiğini belirterek konuşulanların ırkçılığa ve ayrımcılığa neden olduğunu ve bu davranışlarının yanlış olduğunu söylüyor, memurları uyarıyor. Bunu sözlü olarak memurların sorumlu olduğu şeflerine de aktarıyor. Görevli bir üst merci ise bunun yazılı olarak yapılmasının gerektiğini belirtiyor."

Kendilerine gelen cevapta memurların uyarıldığnı dile getiren Burhanettin Gülderen, "Olayı meclise taşıyarak bu gibi olayların önünü almak istedik. Yoksa bizim uyum ile bir problemimiz yok. Bizler bu memleketi yurt edinmisiz, yasa ve kurallarına uygun olarak  yaşamımızı sürdürmek istiyoruz. Daha bir aylık mazisi olan Bulgar ve Romenlerden şikayetçi olan Almanların bizim elli yıldır uyuma gösterdiğimiz titizliği artık anlamaları gerek diye düşünüyorum" sözleriyle, konuyla ilgili hassasiyetini dile getirdi.

İbrahim Yüksel/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu