Haberler

Almanya`dan “Son Merhaba” geliyor

 

 

 

 

Kadrosu, Almanyalı Türk oyunculardan oluşan Son Merhaba isimli kısa filmin çekimleri Düsseldorf'ta yapıldı. Festivaller için hazırlanan filmin oyuncu kadrosunda Tolga Cılga, Aylince, Funda Bostanlık, Gürkan Arıkboğa, gibi Almanya kökenli oyuncular rol alıyor. Filmde ayrıca, çekimler için sağlık merkezini Son Merhaba ekibine açan Dr. Selma Uygun ve kızkardeşi de kısa roller üstlendi.

Daha önce Karanlıktan Karanlığa isimli bir sinema filminde ve Kanal7'de gösterilen Bir Küp Altın isimli TV filmlerinde rol alan genç oyuncu Tolga Cılga (26), Son Merhaba ile yeniden setlere dönmüş oluyor. 

Yönetmen Işık, müzikler Gökhan Kırdar'dan

 

 

 

 

Düsseldorf'un seçkin mekanlarından Terass Restaurant'da bir araya gelen Son Merhaba ekibi çekim öncesi son değerlendirmelerini yaptı. Geçen yıllarda Son Umut, Aslında,  Madalyonun Hiçbir Yüzü gibi kısa filmlerde de oynayan Tolga Cılga, Son Merhaba'da Can isimli bir karakterle başrolde.

Çekimleri Almanya'nın Düsseldorf ve Mülheim kentlerinde yapılan filmde ölümcül bir hastalığa yakalanan ve hayatlarının son dönemlerini bir hastane odasında geçiren Bahar ve Can'ın hikayesi anlatılıyor. Sevgi/aşk temalarının farklı bir boyutta işlendiği film, yönetmenin kullandığı film diliyle de farklı bir akışla seyirciye aktarılıyor. Senaryosu Niver Lazoğlu'na ait olan filmin yönetmenliğini Serdar Işık yapıyor. Film müzikleri de Gökhan Kırdar şarkılarından seçilmiş. 

Festivallerden ödül bekleniyor

Daha çok reklam ve tanıtım filmleri çeken yönetmen Serdar Işık'ı izleyici, Tuba Büyüküstün'ün başrolünde olduğu 20 Dakika isimli tv dizisinden tanıyor. Işık, Tolga Cılga ve diğer Almanya kökenli oyuncularla çalışmanın kendisi için de farklıbir deneyim olduğunu söyleyerek, ekibe ve senoryaya güvendiğini vurguluyor. Montaj ve altyapının Türkiye'de modern stüdyolarda yapılacağını ifade eden Işık, festivallerde iyi bir yer edineceklerini, böyle kaliteli bir senaryo ve çalışmanın haketttiği yeri alacağını söylüyor…

Filmdeki Can karakterini canladıran Tolga Cılga, "Çok iyi bir yönetmen olan Serdar Işık ve çok deneyimli bir kameraman ve görüntü yönetmeni olan Alain Jongen (Belçika) ile çalışıyoruz. Ekibimiz uyumlu ve istekli. Bir hafta içinde çekimleri tamamlayacağız ve ardından yönetmenimiz, İstanbul'da ekibiyle filmi hazırlayacak.

Eylülde festivallerde

Filmimizi, eylül ayından itibaren Nürnberg, Mannheim ve Frankfurt festivallerine, ardından da Türkiye'de yapılacak festivallere göndereceğiz. Çok ümitliyiz, bir ödül alabileceğimizi düşünüyoruz" sözleriyle filme olan güvenini ifade etti.

Almanyalı Türklerin daha çok sahnelerden tanıdığı Aylince, Tolga Cılga ile bilikte birkaç filmde daha rol almış. Son Merhaba'da da, kocası ölmek üzere olan ama ondan umudunu kesmeyen Maria karakterini canladıran Aylince, şarkı söylemek bir yana oyunculuğu da seviyorum ve gelen teklifleri değerlendiriyorum diyor.

 

 

 

Filmde Bahar karakteriyle başrol oynayan konservatuar öğrencisi Funda Bostanlık ise, eğitiminin yanısıra rol aldığı filmlerle oyunculuğunu geliştirdiğini ifade ederek, Son Merhaba ekibiyle çalışmaktan da çok memnun olduğunu belirtti. Doktor rolündeki genç oyuncu Gürkan Arıkboğa ise ilk kez kamera karşısına geçmesine rağmen oldukça başarılı bir performans sergiledi. Film eylül ayında gösterime girecek.

Hülya Sancak/ Düsseldorf

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu