Haberler

Almanya`da Trabzon coşkusu

Almanya`da Trabzon coşkusu Almanya`nın Wesel kentindeki Niederrheinhalle`de gerçekleştirilen geleneksel Trabzonlular gecesine, Karadenizliler yoğun ilgi gösterdi. 

Almanya`da Trabzon coşkusuAlmanya`da Trabzon coşkusuDuisburg Trabzonlular Derneği tarafından her yıl 25 Aralık`ta düzenlenen 18.Geleneksel Trabzonlular Gecesi`ne Almanya`nın farklı kentlerinden yaklaşık bin beşyüz kişi katıldı.

Almanya`da Trabzon coşkusu T.C.Düsseldorf Başkonsolosu Alaattin Temür`e plaket takdim edildi Gece için sahneye dev Atatürk posteri, Türk bayrağı ve Trabzonspor`un kulüp bayrağı asıldı.

Gece, toplu halde İstiklal Marşını okunmasıyla başladı.

Erkan Kocalar (sağ) Başkan Erdal Osmançelebioğlu ile Programın açış konuşmasını yapan Duisburg Trabzonlular Derneği Başkanı Erdal Osmançelebioğlu, “Avrupa`nın farklı kentlerinden gelerek, Trabzonluların birlik ve beraberliklerini göstermektesiniz. Her yıl geleneksel olarak kutladığımız gecemizi katılımlarınızla, en büyük yöresel etkinlik durumuna taşıdınız. Sayenizde Trabzon`un kalbi, burada atıyor.Bundan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Geceye davetli olarak katılan ve birer selamlama konuşması yapan Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf Başkonsolosu Alaattin Temür ve Duisburg Belediye Başkanı Erkan Kocalar, Duisburg Trabzonlular Derneği`nin yıllardır Almanya`da Türk kültürünün tanıtılmasına, önemli katkı sağladığının altını çizerek, dernek yöneticilerini kutladı ve teşekkür etti.

Almanya`da Trabzon coşkusuKonuşmaların ardından dernek yöneticileri tarafından derneğe katkı sunan sponsorlara, medya mensuplarına, başarılı iş adamlarına, sporculara ve öğrencilere birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Almanya`da Trabzon coşkusu Gecenin eğlence bölümünde ise Karadenizli sanatçı Sinan Yılmaz, İlknur Yakupoğlu, tulum ustası Mahmut Turan, kemençe ustası Muhammet Yakupoğlu ve Hakan Yıldırım`ın sahne alırken, kemençeyi bekleyen konuklar, dev halkalar oluşturarak bol bol horon oynadı.

Muhabirce/ Wesel

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu