Haberler

Alman vekil Çaycuma`ya davetli

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Alman vekilin ''Çaycuma'yı görmek istiyorum'' haberine olumlu cevap vererek, Alman vekili Çaycuma'ya davet etti. Davet, Almanya'daki Çaycumalılar tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

Geçtiğimiz günlerde Avrupalı Çaycumalılar Derneği (ÇAYDER) Başkanı Muharrem Yiğit,  Alman Sosyal Demokrat Parti ( SPD ) NRW Eyalet Milletvekili Michael Hübner, Gladbeck Uyum Meclisi Başkanı ve SGG Başkanı Bahtiyar Ünlütürk ile yaptığı görüşmelerde, Alman milletvekilinin Çaycuma'yı görmek istediği ve iki şehir arasında bir kültür köprüsü oluşturulması konusunda Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ile iletişime geçti ve Kantarcı Alman vekili Çaycuma'ya davet etti.

Alman vekili Çaycuma'ya davet etti

Avrupalı Çaycumalılar Derneği (ÇAYDER) Başkanı Muharrem Yiğit, Çaycuma Belediyesi'nin davetine teşekkür ederek, her zaman için Türkiye'nin ve Zonguldak'ın tanıtılması için çalışacaklarını ifade etti.

Yiğit, açıklamasında şunları söyledi: ''Sosyal Demokrat Parti ( SPD ) NRW Eyalet Milletvekili Michael Hübner ve Gladbeck Uyum Meclisi Başkanı ve SGG Başkanı Bahtiyar Ünlütürk ile yaptığımız görüşmelerde, sayın vekilimizin Çaycuma'yı görmek istediği ile ilgili haberimize Çaycuma Belediye Başkanımız Sayın Bülent Kantarcı cevap verdi. Belediye başkanımız, Alman vekili Çaycuma'da ağırlamaktan memnuniyet duyacağını belirterek kendisini Türkiye'ye davet etti.

Yiğit: ''Köprü vazifesi görüyoruz''

Bu davetin kendilerini memnun ettiğini söyleyen Yiğit "Dernek olarak, Zonguldak, Bartın ve Karabük İllerini kapsayan bir program hazırladık. Bu çerçevede iki ülke arasında kültürel ve ekonomik anlamda bir yakınlaşma sağlamayı hedefliyoruz. Derneğimiz, iki ülke arasında bir köprü vazifesi görmekte. Önümüzdeki günlerde ülkemizin tanıtımı adına güzel projelerimiz olacak. Çaycuma Belediye Başkanımız Sayın Bülent Kantarcı'ya gösterdiği ilgiden dolayı ÇAYDER olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz ve başarılar diliyoruz. Göreve geldiği günden itibaren büyük bir duyarlılık ile ilçemize hizmet sunan değerli başkanımızı bizler de her zaman için yanında olduğumuzu ve ilçemizin kalkınması adına üzerimize düşecek her görevi seve seve üsteleneceğimizi de buradan tüm hemşehrilerimize duyuruyoruz '' dedi.

Mustafa Tığlı/ Gladbeck

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu