Haberler

4950 Euro: Yeşiller sevindi

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ndeki mülteci zirvesinin, mültecilerin konut ve bakım ihtiyaçları için önemli ölçüde kaynak artırım kararı alması, Yeşiller tarafından büyük bir sevinç ve rahatlama ile karşılandı.

Mülteci başına 4950 euro

Yeşiller entegrasyon politikası sözcüsü Sayhan Yılmaz, mülteciler için ayrılan fonun 46.5 milyon Euro artırıldığını belirtti. Bu bağlamda belediyelerin ve böylelikle Krefeld şehrinin mülteci başına sağladığı yıllık fon 1.000 Euro artarak 4950 euro olacak.

Fonların daha hızlı hedefe akmasının iyi bir haber ve gerçek bir yardım anlamına geldiğini belirten Yılmaz, hükümetin Kuzey Ren Vestfalya mülteci zirvesi kararını örnek alarak sorumluluktan kaçmaması gerektiğini vurguladı.

Mülteci zirvesinde alınan bir başka sevindirici karar ise bundan sonra mültecilere daha iyi sosyal destek olanaklarının sağlanabilmesidir. Mülteci danışmanlık merkezleri için ayrılan fonların iki katından fazla artırılarak 7 milyon Euro’ya çıkarıldığını söyleyen Yılmaz, çoğu ciddi travma geçirmiş olan mültecilerin iltica prosedür danışmanlığı dışında, daha kapsamlı bir psikososyal destek alabileceklerini belirtti.

Muhabirce/ Krefeld

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu