Haberler

Ayyo Team`den başarılarla dolu bir yıl

Ayyo Team Essen Spor Klübü sporcuları, yöneticiler ve davetlilerin katıldığı bir kahvaltı ile hem birlikte güzel bir gün geçirdi hem de yıllık değerlendirme yaptı.

400'ün üzerinde koşucu

Ayyo Team'den Muharrem Yılmaz 2014 yılında katıldıkları müsabakaları ve derecelerini anlattı. Ekip ve bireysel olarak Batı Almanya Maraton Şampiyonası, Talim şampiyonluğu, NRW 10 Km Koşusu, 35 yaş üstü takım şampiyonluğu (Tamer, Egemen, Güzel) gibi yarışmalara katıldıklarını anlattı.

Yılmaz, özellikle her sene düzenlenen, 13. Enternasyonal 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Koşusu ile gururlandıklarını belirterek, koşuya 400'ün üzerinde koşucunun katıldığını söyledi.

Muharrem Yılmaz "Bu koşunun en önemli özelliği Türkiye dışında düzenlenen Avrupa (ve dünyadaki) tek Türk-Alman geleneksel koşusu olması" diyor.

Türkiye'de de madalya aldılar

İzmir'de düzenlenen Avrupa Masterlar Şampiyonası'na katılan Ayyo Team'den Ümran Demir altın, Selami Çelik gümüş, Muharrem Yılmaz bir bronz ve bir altın madalya kazanarak, 4 madalya ile Almanya'ya döndüler.

Muharrem Yılmaz, klüp sporcularından Marc Andreocklenburg'un  da Alman Milli Takım seviyesinde bireysel başarılar elde ettiğini belirterek, "2014 yılında klübümüz sprocuları toplamda ulusal ve uluslararası olmak üzere 60 yarışmaya katılarak çeşitli dereceler eldi etti" dedi.

Ayyo Team Spor Klübü Başkanı Mustafa Karadeniz de, Almanya'nın ilk ve tek Türk Atletizm takımı olan Ayyo Team Essen e.V'in spordaki başarıları ile gurur duyduğunu ifade ederek, "Ayrıca takımımızda diğer milletlerden de sporcular var, bu çeşitlilik ve birliktelik de bizi çok mutlu ediyor. Sporun sağladığı birlikteliği başka hiçbir gücün sağlamadığını gördük. Takımımızla ne kadar gurur duysak azdır. Bu etkinliklerin artarak devam etmesini diliyoruz" sözleriyle duygularını ifade etti. 

Muhabirce/ Essen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu