Haberler

4. Uluslararası “Cengiz Aytmatov” şiir ödülü

Ünlü Kırgız yazar, çevirmen, gazeteci, şair ve politikacı Cengiz Aytmatov anısına düzenlenen ödüllü "4. Uluslararası Cengiz Aytmatov Şiir Yarışması 2014" etkinliği, şiir severlerin katılımını bekliyor. Toplam ödül tutarı 5000 TL.

Türkiye'de uluslararası jüri üyelerinin olduğu ilk şiir yarışması olan Cengiz Aytmatov Şiir Yarışması'na katılan tüm yarışmacıların şiirleri bir antolojide toplanacak ve basılarak 2 adet gönderilecektir. Jüri, Doç. Dr. Fadıl Hoca, Valentina Bojinovska, Sunay Hatipoğlu, Makpal Cumabay, Enver İzmailov, Ferida Durakovic'ten oluşuyor.

Geçen yıl 3.'sü gerçekleştirilen ve 200'den fazla şairin katıldığı etkinlik sanatseverlerin ve şairlerin desteği ile büyümeye devam ediyor.

Yarışmanın amacı
Türk dünyasına, genç, yeni ve yetenekli şairleri kazandırmak, fırsat eşitliği sağlayarak daha önce kendini gösterememiş olan şairlerin toplum içinde hak ettiği yere ulaşmasına vesile olmak, Türk şiir hayatına yeni eserler kazandırmak ve Türkçeye zengin içerikli şiirler katmak.

Başvuru ne zaman
Başvurular 15 temmuz – 15 eylül 2014 arasında yapılacak ve sonuçlar 18 ekim 2014 tarihinde açıklanacak.

Pen Russia (Rusya Yazarlar Birliği), Türk Konseyi, Türk Keneşi, Ufuk Derneği, FK Group Emlax, İstanbul Şiir Akademisi'nin desteklediği yarışma ile ilgili  ayrıntılı bilgi aşağıdaki linkten edinilebilir:

www.istanbulsiirakademisi.com

Muhabirce/İstanbul
 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu