HaberlerToplum

«İsmail abi babamı aradı, yanıyoruz abi dedi»

Nihat Kostadinova'nın kız kardeşi Merzuha yangın gecesini anlattı:

SOLİNGEN’de 25 Mart’ta kundaklanan binanın 3.katında oturan ve kendilerini caddeye atarak yanmaktan kurtulan ancak ağır yaralanan Nihat Kostadinova’nın kız kardeşi Merzuha (Milka) Kostadinova, yangın gecesini anlattı:

Saat 02:40 gibi -çatı katında oturan- İsmail abim -(kuzenim) babamı aradı, «yanıyoruz abi» dedi. Babamın ayaklanmasıyla biz de annemle dışarı çıktık. Aşağıdan yukarı kadar, her taraf duman hiçbir yer görünmüyor. Ambulansı aradım adresi verdim. 3. katta oturan Nihat abimi aradım, ulaşamadım. Yengem Ayşe’yi aradım açtı telefonu, bebeğim ölüyor bebeğimi kurtar dedi. Sonra tekrar ambulansı aradım, 5- 6 dakika sonra ambulanslar geldi. Bizi dışarı çıkartıp, caddenin karşısına geçmemimizi söylediler. Nihat abim bebeğini battaniyeye sarıp, kapının önündeki arabanın üzerine atladı. Ardından da yengem atladı. Ambulanslara, yukarda (çatı katı) iki bebek var dedim, kuzenlerim var dedim. Hiç kimse bir şey yapamadı, sabahın altısında ölülülerini çıkarttılar. Sabahın 4’ü beşine kadar can mı dayanır?

YETKİLİLER DAHA FAZLA İLGİLENEBİLİRLER

(Çatı katında oturan ve kundaklamada hayatını kaybeden) İsmail Abi ve Kıymet Abla benim kuzenlerimdi. Çocukları Gizem bebek üç yaşındaydı, üç aylık Elis bebek, canlarımız gitti. Hasatanede Nihat abim şimdi daha iyi, iletişim kurabiliyorum, konuşuyorum, beni anlıyor. Ama henüz yapılması beklenen amaliyatlar için biraz daha bekleniyor. Yengem Ayşe kafasından ağır yaralıydı, ellerinden ayaklarından amaliyat oldu. Elinde ayaklarında yanıklar vardı. Abim can kayıplarını bilmiyor, Ayşe yengem biliyor. Bu eve getirildiğimizde, burada üç yatak vardı, gerisi bomboş bir evdi, boyası filan yoktu. Akrabalarımız tanıdıklarımız, Şevki Ceylan abi boyamada filan yardımcı oldu. Belediye boş bir buzdolabı bırakıp gitti. Bizim evimizdeki eşyaları boşaltmışlar, bize hiç bir şey sormadan söylemeden. Kuranı Kerim yanmamış, yengemin yanmayan bazı eşyaları poşetleri birilerine teslim etmişler, ama bize bir şey sormadılar, getirmediler. Eşyaların çoğunun atılacağını, ya da atıldığını duyduk. Yetkililer daha fazla ilgilenebilirler demekten başka bir şey diyemiyorum. Muhabirce- Temel Elcivan/ SOLİNGEN

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Başa dön tuşu