HaberlerSpor

Çağlar Genç “Türk bayrağını birlikte dalgalandıralım”

Giresunlu gurbetçi bir ailenin oğlu olarak Osnabrück’te dünyaya gelen, çocukluğundan beri boks yapan deneyimli sporcu Çağlar Genç, dördüncü maçını da nakavt ile kazandı.
27 Nisan’da Artland Arena Quakenbrück’de oynanan maçta Çağlar Genç’in rakibi Michael Obin oldu. Kıran kırana geçen, baş döndürücü sert yumrukların konuştuğu boks maçında Çağlar Genç çevikliği ile dikkat çekti.

Çağlar Genç "Türk bayrağını birlikte dalgalandıralım"
Çağlar Genç “Türk bayrağını birlikte dalgalandıralım”

İlk raundda rakibini tanıyan, ikinci karşılaşmada rakibini sınayan Genç, üçüncü raundun henüz ilk dakikalarında rakibinin ciğerini hedef alarak Obin’i nefessiz bıraktı. Aldığı darbe ile ayakta durmakta güçlük çeken Michael Obin maça devam edemedi.
Genç’in rakibini devirmesi ile trübünlerden “Türkiye, Türkiye” sesleri yükselmeye başladı. Elindeki bayrak ile ringe fırlayan iş insanı ve menajer Ertan Şen, Türk bayrağını Karedenizli sporcunun omuzlarına sardı.
SPONSOR BULMAK ZOR
Böylelikle Ertan Şen’in girişimleri, Çağlar Genç’in kararlılığı ve güçlü yumrukları ile Türk Bayrağı yeniden ringlerde dalgalandı.

Çağlar Genç "Türk bayrağını birlikte dalgalandıralım"
Çağlar Genç “Türk bayrağını birlikte dalgalandıralım”

Maç sonrası Erkinses’ten Ragıp Kâmil İlbeyi’ye açıklama yapan menajer Şen, Almanya’da Türk bayrağını dalgalandırarak tarifsiz duygular yaşadıklarını, Türk toplumunun başarılar ile tanınmasına ve anılmasına katkı sağlamanın kendileri için büyük bir mutluluk olduğunu söyledi.
Sırtı henüz yere gelmeyen Çağlar Genç ise, daha büyük hedeflerinin olduğunu, ancak sponsor bulmakta zorluk yaşadıklarını, var olan sponsorlarının katkıları ile maçlara devam etmelerini zor olduğunu söyledi.
Türk toplumundan ve iş insanlarından destek isteyen Genç, “Türk bayrağını birlikte dalgalandıralım” dedi.

Menajer Ertan Şen iletişim: +49 176 34949428
instagram.com/ertan_sen28/
Çağlar Genç Instagram:
instagram.com/caglar_genc28

Muhabirce/Haber ve fotograf: Ragıp Kamil İlbeyi

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Başa dön tuşu