HaberlerPolitika

Cumhurbaşkanı Steinmeier İstanbul’da DHL’i ziyaret etti

İSTANBUL – Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, İstanbul Havalimanı’nda Alman lojistik şirketi DHL’i ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Alman lojistik şirketi DHL’nin İstanbul Havalimanı’ndaki merkezine Maliye Bakanı Christian Lindner ile birlikte gelen Steinmeier’i, DHL Express Almanya Genel Müdürü Mustafa Tonguç ve DHL Express Türkiye Genel Müdürü Volkan Demiroğlu karşıladı.

Merkezdeki lojistik işlemlerini yerinden izleyen Steinmeier, Tonguç ve Demiroğlu’ndan DHL’nin Türkiye operasyonları hakkında brifing aldı.

Cumhurbaşkanı Steinmeier, DHL Express Türkiye Genel Müdürü Demiroğlu'ndan brifing aldı
Cumhurbaşkanı Steinmeier, DHL Express Türkiye Genel Müdürü Demiroğlu’ndan brifing aldı

DHL Express Türkiye Genel Müdürü Demiroğlu, burada yaptığı konuşmada, 42 bin metrekarelik bir alana sahip bu operasyon merkezini 2021’de 135 milyon avroluk yatırımla hayata geçirdiklerini belirterek, lojistik teknolojisi açısından dünyanın çok ilerisinde olduklarını söyledi.

Merkezin, hızlı hava kargo taşımacılığı sektöründe ilk olma özelliği taşıdığını kaydeden Demiroğlu, Avrupa ülkeleri arasında AR-GE Merkezi kapsamında kurulan ilk Dijital Dönüşüm Ofisi’nin de burada yer aldığını ifade etti. Demiroğlu, yatırımlarının sürekli artarak devam ettiğini dile getirdi.

DHL Express Almanya Genel Müdürü Mustafa Tonguç (ortada) Cumhurbaşkanı Steinmeier ile
DHL Express Almanya Genel Müdürü Mustafa Tonguç (ortada) Cumhurbaşkanı Steinmeier ile

CUMHURBAŞKANI STEINMEIER GAZİANTEP’E HAREKET ETTİ

Alman Cumhurbaşkanı Steinmeier, buradaki ziyaretinin ardından beraberindeki heyetle İstanbul Havalimanı’ndan uçakla Gaziantep’e hareket etti.

Steinmeier, dün üç günlük Türkiye ziyaretinin ilk durağı olarak geldiği İstanbul’da temaslarda bulunmuştu. İki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 100. yılı dolayısıyla Türkiye’ye yaptığı bu ilk ziyarette Steinmeier, İstanbul’un ardından Gaziantep ve Ankara’da temaslarda bulunacak. Muhabirce/AA- İSTANBUL

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Başa dön tuşu