Haberler

Zonguldaklı genç hakemin hedefi Bundesliga


Almanya`nın Gladbeck şehrinde yaşayan N.Devrim Tığ, hakemlikteki hedefinin Bundesliga olduğunu belirterek, bir Zonguldaklı olarak hemşehrisi dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil`i başarılı bulduğunu söyledi.

N.Devrim Tığ, Alman futbol takımındaki başarısını, hakemlik kariyerine de yansıttı. Tığ, hakemlik sınavını başarıyla tamamlayarak ilk futbol müsabakasını yönetti. Bol gollü geçen müsabakada, Devrim Tığ seyirciden büyük takdir topladı.

N.Devrim Tığ : “Mesut Özil`i beğeniyorum“

Genç hakem N.Devrim Tığ, hedefinin Almanya Bundesliga`da hakemlik yapmak olduğunu belirterek şunları söyledi: “Fubolu çok seviyorum. Çocuk yaştan beri futbol oynamaktayım. Hocamızın tavsiyesi ile hakem olmaya karar verdim. Hakemlikle ilgili sınava girerek, hakem olmaya hak kazandım ve İlk maçıma çıktım. Heyecanlı ve sevinçliydim. Benim açımdan güzel bir maç oldu. Hakemlik kariyerimi Alman Bundesliga`ya kadar sürdürmek istiyorum. Bunu yaparken tabiki okulumu da aksatmayacağım. Almanya futbolun disiplini ile ünlü bir ülke. Ben de hakem olarak bu disiplinle maçları yöneteceğim.

Almanya`da spora çok önem verildiğini belirten genç hakem Tığ “İyi olan kazanıyor. Örneğin, Mesut Özil. Ufak yaşta Schalke 04 takımında yetişti. Şimdi dünyaca ünlü bir futbolcu. Kendisini beğenerek izliyorum. Mesut Özil, aynı zamanda Devrekli. Kendisiyle gurur duyuyorum. Dünyaca ünlü futbol hakemlerinin maçlarını dikkatle izliyorum. Onların tecrübeleri benim için çok önemli. Hakemlik sorumluluk isteyen bir görev. Ben de bunun bilinciyle maç yönetiyorum“ dedi.

N.Devrim Tığ, Beşiktaş`ın eski kalecilerinden Volkan Ünlü`nün yetiştiği FC Gladbeck Kulübü`nde de futbol oynuyor.

Mustafa Tığlı/Gelsenkirchen

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu