Haberler

Yıldız`ın cenazesi memleketine gönderildi

Duisburg esnaflarından Mustafa Yıldız’ın cenaze namazı yapılan adli işlemlerin ardından dün (pazartesi) DİTİB Duisburg Merkez Camisi`nde öğle namazını takiben kılınan cenaze namazının ardından memleketine yollandı.

Ailesinin gözü önünde öldürüldü

Mustafa Yıldız geçen perşembe (26.06)  günü kiracısı Kadir Köroğlu tarafından, aralarında kira anlaşmazlığı sonucu oluşan husumet yüzünden, arabasının içinde eşi ve 11 yaşındaki kızının gözleri önünde kurşunlanarak öldürülmüştü.

Merkez Camisi din görevlilerinden Yusuf İncegeliş`in kıldırdığı cenaze namazına Yıldız`ın akrabaları, işadamlarının yansıra 1000`e yakın vatandaş katıldı. Mustafa Yıldız`ın vurulduğu anları birebir yaşayan kardeşi Adem Yıldız’ın ve yakınları güçlükle ayakta dururken, aniden bastıran ve cenaze namazı sonrası kesilen yağmr da cenazeye katılanları daha da duygulandırdı.  

Kardeşinin yanına defnedilecek

Kendisi de kalp hastası olan Mustafa Yıldız’ın cenazesi, iki yıl önce kalp krizi sonucu 31 yaşında hayatını kaybeden küçük kardeşi Yunus Yıldız’ın yanına defnedilmek üzere memleketi Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesi Altunelma Köyü`ne defnedilmek üzere Türkiye`ye gönderildi.

Murat Pehlivan/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu