Haberler

Yeşili Facebook kaptı

Güvenlik açığı, bilgiler çalınıyor, dinleniyor derken Whatsapp satıldı. Hem de 16 milyar dolara.

Kime mi satıldı, Whatsapp'i Facebook satın aldı. En büyük rakibini yedi yuttu. Facebook, gittikçe müşteri kaybediyor. Whatsapp, isteyenin istediğinle (telefon numarası varsa)  görüntü, fotoraf alışverişi yapabildiği ve chatleşebildiği bir uygulama. Ses kaydederek birbirlerine ses de gönderebilen milyonlarca kullanıcı için whatsapp en çok rağbet edilen ve Facebook'un da tahtını sarsan bir uygulamaydı.

Facebook kan kaybediyor

Facebook'un uzun bir süredir duraklama döneminde olduğu söyleniyordu. Özellikle de gençlerin Facebook'a ilgisi azalmış. Buna karşın Whatsapp gittikçe pazar payını büyütüyordu. Güvenlik uyarılarına rağmen, ilişkileri kopma noktasına getirmesine rağmen, kimse Whatsappten vazgeçemiyordu. Bu birleşme, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in pazar değerlendirmesinin ve zamanlamasının yanlış olmadığını gösteriyor. Whatsapp bir milyara doğru yol alırken, Facebook'un halihazırda bir milyarın üzerinde kullanıcısı var. Zuckerberg geçen yıl da foto paylaşım platformu olarak oldukça rağbet gören İnstagram'i de satın almıştı.

Mark Zuckerberg ve Whatsapp'in kurucusu Jan Koum, satış dolayısıyla kullanıcılar için herhangi  bir değişiklik olmayacağını söylemişler. Bakalım Zuckerberg bundan sonra nereyi satın alacak. Wechat, Line, Tango …?

Haber-yorum: Hülya Sancak

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu