Haberler

Yeni yılda, yeni dilekler

Almanya'da yaşayan Türkler, bir çok şehirde yeni yıla coşkuyla girdiler. KRV eyaletinin Essen şehrinde bulunan Kral Düğün Salonu'nda,eğlenerek yeni yıla girenler, yeni yılda barış ve huzur dilediler.

Essen şehrinde düzenlenen yılbaşı balosunda, Grup İstanbul eşliğinde sahneye çıkan Gonca, söyledİği birbirinden güzel parçalarla davetlileri mest ederken, oryantal Emilya geceye katılanları adeta coşturdu. Davetlilerin sabırsızlıkla beklediği kemençeci Adem Can ise davetlilere hoş bir Karadeniz esintisi sundu. Konuklar, DJ Mus- ti ile sabahın erken saatlerine kadar eğlendiler.

Herne şehrindeki Melodi Düğün Salonu'nda ise ünlü sanatçı Faruk K. ve Yaprak sahne aldı. Ünlü sanatçı Faruk K. sevenlerine unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

Kuzey Ren Vestfalya'da yılbaşı olayları

Öte yandan, yılbaşı gecesi KRV eyaletinin bir çok şehrinde olaylara ve kazalara sahne oldu. Mönchengladbach şehrinde havai fişeklerle kutlama yapıldığı sırada, bir binanın bodrum katında küçük çaplı yangın çıktı. 19 yaralanma olayının yaşandığı şehirde, polis120 olaya müdahale etti.

Köln'de, 03:30 saatlerinde trafik kazası meydana geldi. Alkollü olduğu tespit edilen, motosiklet sürücüsü vücudunun çeşitli yerlerinden hafif şekilde yaralandı.

Dortmund'da 112 trafik kazası vakası meydana geldi. 2014'ün ilk saatlerinde alkollü bir sürücü park halinde bir araca çarptı. Kaza sonucunda her iki araç kullanılamaz hale gelirken, 41 bin euroluk maddi hasar meydana geldi.

Hamm'da ise yılbaşını fırsat bilen hırsızlar bir evin kapısını kırarak girdikleri evden, değerli eşyaları çaldılar.

Mustafa Tığlı/ Essen

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu