Haberler

Yaşlıları sevindirdiler

Mosaik Kültür Derneği öğrencileri velileriyle birlikte huzurevi ziyaretinde bulundu.

Almanya`nın Kamp-Lintfort kentindeki Friederike-Fliedner-Haus Huzurevi`ni ziyaret eden Mosaik Kültür Merkezi öğrencileri, huzurevi sakinlerine hazırladıkları sunumla eğlenceli dakikalar geçirttiler.

Öğrencilerin şiir , şarkı ve skeçlerle şenlendirdiği huzurevinde, herkes programa eşlik etti. Kurum öğretmenleri öğrencilerin söylemiş olduğu şarkılara akordeon çalarak eşlik etti. Türkce olimpiyatları Almanya 3.sü olan İrem Semiz de şarkılarıyla programa renk kattı.

Yaşlılarla muhabbet çocuklar için faydalı

Mosaik Kültür Derneği`nden Gülay Yalçın her yıl birkaç defa huzurevinde program yapabilme fırsatı sundukları için huzurevi yöneticilerine teşekkür ederken, bu ziyaretleri severek yaptıklarını belirtti. Yalçın, yaşlılarla muhabbet etmenin onları sevindirmenin, çocukların ahlak gelişimine yardımcı olduğunu ifade etti.

Huzurevi yöneticileri de Mosaik Kültür Derneği öğrencilerinin her yıl severek ve ilgi duyarak program yapmalarından memnuniyet duyduklarını ifade ederek, öğrencilere kendilerinin hazırlamış olduğu reçel ve yabani sarımsak yağı hediye ettiler.

Medyator Ajans/ Kamplintfort

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu