Haberler

Rhenania devlerle mücadele edecek

Duisburg`un köklü takımlarından Rhenania Hamborn (U10 ) minikler futbol takımı, Köln Turnuvasında 40 takım arasında 1. olarak, büyük takımların alt yapılarının da mücadele edeceği U10 OKİ Pfingstcup 2015 turnuvasında oynamaya hak kazandılar.

Uluslararası turnuva

Almanya`ya dan Bayern München, Borussia Dortmund başta olmak üzere birçok 1. ve 2. lig takımlarının da olduğu turnuvada,  FC Liverpool (İngiltere) Juventus Turin (İtalya) FC Porto (Portekiz), PAOK Selanik (Yunanistan) gibi devleri de turnuvada boy gösterecek.

C grubunda devlerle mücadele
Bünyesinde farklı kökenden futbolcular barındıran Rhenanai Spor Kulübü`nün Başkanı Cafer Kaya. Rhenaina Hamborn U10 antrenörü ise Soner Doğan. Doğan “Buraya gelmek için zorlu yollardan geldik. Çocuklar birbirinden zorlu rakipleri eleyerek buraya gelmeye hak kazandılar. Onlarla gurur duyuyorum” dedi.

Bir çok dev takımın mücadele edeceği 23+24 mayısta oynanacak U10 OKİ Pfingstcup 2015 turnuvasında 96 Takım boy gösterecek. Mönchengladbach, Meerbusch-Lank, Kempen, Tonisberg gibi dört ayrı şehirde oynanacak olan turnuvanın final maçı Kempen`de olacak. Rhenania Hamborn U10 Takımı C Grubunda.

Murat Pehlivan/Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu