Haberler

Wittenli Batı Trakya Türkleri `nden salon turnuvası

Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği salon turnuvasına katılım yoğundu. Çok sayıda sivil toplum kuruluşunun katıldığı turnuvaya,16 dernek ve 160 futbolcu katıldı.

Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Mesut Hüseyin açılış konuşmasında takımlara başarılar diledi, katılanlara teşekkür etti. "Tüm takımlara başarılar diliyorum, bu güzel günde sizleri misafir etmekten mutluluk duyuyoruz, elimizle dilimizle kimseyi incitmeyelim, kalpleri  kırmadan dostluk ve kardeşlik içinde bu turnuvayı neticelendirelim" dedi. Türk gençlerinin sportif organizasyonlarda bir araya gelmesinin memnuniyet verici olduğunu belirten Dr. Hüseyin,"Bölgemizdeki çeşitli kentlerden Türk gençlerinin bir araya gelerek kaynaşmaları son derece güzel bir olay, dolayısıyla bu turnuvada emeği geçen tüm dernek başkanlarına ve geçlerimize teşekkür ediyoruz" dedi.

Turnuvanın organizasyonunu yapan Mehmet Hasan ise Türk takımlarını güçlendirmeyi amaçladıklarını ifade ederek, "Türk takımları kendilerini ne kadar geliştirirlerse, bir kademe daha büyümüş oluruz" dedi.

Müziğin ritmine kapıldılar

Turnuvalara, ısınma hareketlerinde çalan müziklerin ritimleriyle, sporcuların ısınma hareketlerinin uyumu damgasını vurdu. Çalan müziklerin ritimlerine göre ısınma hareketleri yapan sporcular, zaman zaman da kendilerini müziğe kaptırarak oynamaya başladı. İlginç görüntülerin ortaya çıktığı maç öncesi hareketler salondakiler tarafından da ilgiyle izlendi.

Almanya'nın değişik şehirlerinden 16 takımın katıldığı futbol turnuvasında kıyasıya mücadele eden gençler takdir toplarken, Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin futbol teknik direktörü ve As Başkanı Erdoğan Hasan, "Gençlerimize inanıyoruz, gençlerimiz bizler için çok değerlidir, onların böyle etkinliklerde bir araya gelmesinde derneklerimiz sağlamaktadır" diyerek dernek çalışmalarının önemine dikkat çekti. Turnuva sonrası gençler geç saatlere kadar doyasına eğlendiler.

1.lik Herbede Fatih Camisi'nin

Daha sonra düzenlenen törende turnuva şampiyonu Herbede Fatih Camisi'ne birincilik kupasını Dernek Başkanı Dr. Mesut Hüseyin takdim etti. İkinci olan  E.C. Wuppertal A.G'ye  kupasını  As Başkan  Erdoğan Hasan,  üçüncü olan Witten Ülkü Ocağı'na da  kupasını Spor Başkanı Vedat Ali  takdim etti.

16 takım arasında Duisburg Batı Trakya Türkleri Spor Derneği 4. olurken, Çayder Çaycuma Spor Takımı da beşinci oldu.

Muhabirce/ Witten

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu