Haberler

Van için kolları sıvadı

Almanya'nın Duisburg kentinde yaşayan Gülistan Aksoy, zorlu kış şartlarında yaşam mücadelesi veren Vanlı depremzedeler için yardım kampanyası başlattı.

Duisburg'ta yardımsever girişimleriyle tanınan Gülistan Aksoy, Vanlı depremzedelerin kış çilesini ve giyeceklerden yoksun çocukların halini televizyondan izlemesinin ardından, yardım kampanyası düzenlemeye karar verdiğini belirtti.

Ailesinin de kendisine destek verdiğini söyleyen Gülistan Aksoy, 'Van için el ele dayanışma gecesi' olarak adını verdiği bir yardım gecesi organize ediyor.

Nerede?

05.01.2014 tarihinde Oberhausen kentindeki Salon 2000'de gerçekleşecek yardım gecesine Almanya'da müzikle uğraşan otuzu aşkın müzisyen grubu destek verirken, geceden elde edilecek yardım Vanlı depremzedelere gönderilecek.

Kıyafet yardımı da olabilir

Yardım gecesinin yanısıra, kışlık giyecek ve ayakkabı gibi eşyaların da toplandığını anlatan Gülistan Aksoy, toplanacak eşyaları tır ile Van'a ulaştırmayı plandıklarını ve yardımın depremzedelere dağıtılması için kendisinin de Van'a gideceğini söyledi.

Kampanyaya müzisyenlerin ve kıyafet yardımı yapmak isteyen vatandaşların yoğun ilgisi var diyen Gülistan Aksoy, "Bu organizenin adı insanlık, başka adı yok.Burada şucu bucu yok, insanlık var. Konteynırlarda kış şartlarında yaşam savaşı veren insanlar için, elimizi taşın altına koyalım. İsteyen kıyafet yardımı yapsın, isteyen yardım gecesine katılarak destek versin. Duyarlı vatandaşların desteğini bekliyoruz" diyerek yardım çağrısı yaptı.

Gülistan Aksoy, kampanyaya katılmak isteyenlerin 0163-588 34 53 numaralı hattan kendisine ulaşabileceklerini belirtti.

Muhabirce/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu